Burdur Milliyetçi Hereket Partisi Merkez İlçe Başkanlığı’na devir teslim töreni düzenlendi. Mevcut başkan Salih Özparlak, görevi Adnan Kaya’ya devretti.

MHP İl Binası’nda yapılan basın toplantında MHP Merkez İlçe Başkanlığı’na atanan Adnan Kaya ve yönetimi tanıtıldı.

MHP İl Başkanı Hikmet Ökte düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada;

“Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin başkanlığında gerçekleştirmiş olduğumuz il başkanları toplantımızda 2023 yılında yapılan olacak genel seçimleri, Adım Adım 2023 – İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma toplantılarının nasıl olacağı, takvimi, katılımcıların kim olacağı ile Türkiye ve dünya gündemi değerlendirildi. 2023 yılı seçimlerine hazırlık için geçtiğimiz yıl partimizce başlatılan çalışmalar, bu sene de aynı disiplin, ciddiyet ve kararlılıkla devam ettirilmektedir. Toplantılar sırasında, divan üyelerimiz tarafından kendi görev alanlarına dair sunumlar yapılmıştır. Bu çerçevede ilgili Genel Başkan Yardımcıları; Seçim Kanunu’nda öngörülen değişiklikler, Siyaset ve Liderlik Okulu’nun program ve çalışmaları, ekonomik gelişmeler, teşkilatlar bünyesindeki iş ve işlemler hakkında il başkanlarımıza malumat verilmiş. İl başkanlarımıza ayrıca Siyasi Etik Kurulu’nun faaliyetleri konusunda bilgi donanımı sağlanmıştır. İl Başkanları toplantısında, öncelikle 18 Şubatta İzmir’in Bayraklı ilçesinden başlayıp ilk etapta 125 ilçe ve altı ilde sürdüreceğimiz “Adım Adım 2023 – İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları” temalı çalışmalara ağırlık verilmesi kararlaştırılmıştır. Bu toplantıların ilerleyen süreçte ülke genelinde de yapılması öngörülmüştür” bundan dolayıda bizim ilimizde Genel Merkezimizle yapmış oldugumuz görüşme sonucu tek ilçemiz olan 13 Mart 2022 Pazar günü saat 11.00’da Yeşilova ilçemizde olacaktır.” dedi.

“Siyasette denge ve istikrar unsuru işlevi üstlenmekteyiz”

Ökte, “MHP, sadece aritmetik hesaplar sonucu parlamentoda yer alan bir siyasi parti değil, kökü uzak maziye uzanan bir dava hareketidir. MHP, Ülkücü olmanın çok zor, kalmanın çok daha zor olduğu çıkarlar dünyasında, inanç ve bağlılığını her vesileye aksettiren dava adamlarının yuvasıdır. MHP teşkilatları, bu yuvayı ayakta tutan kudret kaynağıdır. Parti olarak Türkiye’nin bütün meselelerinin en titiz takipçisiyiz. Milletimizin vazgeçilmez çıkarlarının en kararlı ve sarsılmaz savunucusuyuz. MHP, hem siyasette bir denge ve istikrar unsuru işlevi üstlenmekte, hem de içeride ve dışarıdaki gelişmelerin Türk milliyetçiliği penceresinden analiz edilerek milli hamlelere yön verilmesine katkıda bulunmaktadır. MHP, iç politikada sosyal barış ve esenlikten, millî mutabakatın bütün toplum katmanlarına yayılmasından yanadır.” diye konuştu.

“Millet İttifakının, siyasi oyunlarının iç yüzünü millete anlatacağız”

‘Başta CHP olmak üzere muhalefetin siyasi oyunlarındaki iç yüzünü millete anlatacağız’ diyen Ökte, şunları söyledi;  “Gerek daha önceki toplantılarda, gerekse il başkanları toplantısında yapılan değerlendirmeler doğrultusunda belirlenen öncelikli hedeflerden biri, millet ittifakı ve siyasi faaliyetleri hakkında milletimizin bilgilendirilmesidir. CHP’nin kendini güçlü saydığı il ve ilçelerde milletimizle buluşup dertleşecek, yedisi bir yerde dediğimiz muhalefet partilerin, siyasi oyunlarının iç yüzünü millete anlatacağız. CHP’nin gizli gündemini açık edecek, PKK’nın siyasi temsilcisi olan HDP ile şeffaf bir ortaklıktan kaçınsa da fiilen kaderdaşlık etmesinin sebeplerini bütün çıplaklığıyla gözler önüne sereceğiz.  Başını ABD’nin çektiği Batılı ülkelerin; neden halk iradesine rağmen Türkiye’de yönetim değişikliği istediğini, halk iradesiyle iş başına gelen iktidarı ve Cumhur İttifakının gücünü hazmedemeyip niçin millet cephesini desteklediğini bıkıp usanmadan halka izah edeceğiz. Bilhassa siyasi ihanetin iki öncü atlısı olan CHP ve İP, yani İki yol arkadaşı, her ne kadar gizlemeye çalışsalar da HDP’yi siyasi ortaklığa taşımak için sabırsızlanmaktadır. Bölücü terör örgütü PKK, bu sayede devletin gizli bilgilerine erişmiş olacaktır. En kötüsü de, yedisi bir yerde marifetiyle PKK siyasi meşruiyet zemini elde etmiş olacaktır. Ancak çok önemli bir hususu unutmamalıyız; Türk milleti; iyiyle kötüyü, yalanla gerçeği ayırt edecek ferasettedir. Millet, en iyi hakemdir. Millet, nihai karar merciidir. Milletimiz bizi dinleyecek, meramımızı anlayacaktır.

“6+1 formatında buluştular”

Millet İttifakı’nın HDP’yi gizleyerek yuvarlak masa etrafında toplandılar. “Birbirine benzemez 6 muhalefet siyasi parti genel başkanları, HDP’yi gizleyerek bir yuvarlak masa etrafından toplanarak poz verdiler.  Türk milletini aldatmak için de HDP’yi 7. Ortak olarak fotoğraf karesine almayarak akıllarınca gizli işbirliği hedefliyorlar. CHP de, HDP de ve diğer partilerde bu manada rolünü güzel oynuyorlar. HDP’yi fotoğraf karesine almıyorlar ama HDP tabanı tepki gösterince onları ürkütmemek için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hemen ertesi gün ‘HDP’yi yok saymıyoruz. Hiçbir partiyi de yok sayamayız. HDP’yle de görüşüyoruz. İhtiyaç olduğunda yine görüşeceğiz’ açıklamasını yapmak zorunda kalıyor. Yani HDP’nin bu ortaklık içinde yer aldığını açıkça beyan ediyor. Belki de fotoğrafı çeken HDP’nin eş genel başkanlarıdır. HDP fotoğraf karesine girmese de, bunların ruhuna girmiştir”

“Büyük başarılara imza atacağız çıtamızı daha da yükselteceğiz”

Burdur MHP Merkez İlçe Başkanı Adnan Kaya ise açıklamasında; “Kıymetli MHP Burdur İl Başkanım sayın Hikmet Ökte değerli ülküdaşlarım, kıymetli basın mensupları Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı devir teslim tanıtım toplantısına hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Merkez İlçe Başkanımız sayın Salih Özparlak sağlık sorunları nedeniyle ilçe başkanlığı görevinden ayrılmış olup Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli beyefendinin teşkilatlandırmadan sorumlu Genel Başkan yardımcımız sayın Edip Semih Yalçın beyefendinin tensipleriyle ve il başkanımız, sayın Hikmet Ökte beyefendinin takdirleri ile Merkez İlçe Başkanlığına yönetim kurulumuz İle atanmış bulunmaktayım beni bu göreve layık gören kıymetli büyüklerimize teşekkür ederim. Allah hepsinden razı olsun. Bugüne kadar bu görevi layıkıyla yürüten ilçe başkanımıza ve yönetimine teşekkür ederim. Biz bu süreçte her zaman olduğu gibi liderimize ve Cumhur İttifakına sonuna kadar bağlı kalacağız. Yaklaşan 2023 genel seçimlerine ve 2024 yerel seçimlerinde canla başla tüm teşkilâtlarımızla çalışarak Burdur İlimizde milletvekilliği kazanarak ve 2024 yılında da yerelde belediye başkanları sayımızı arttırmayı hedefliyoruz. Biz ülkücüler lidere sadakat şerefimizdir düsturuyla dün olduğu gibi bugün de İl başkanımız ve yönetimiyle merkez ilçe yönetim kurulumla, ülkü ocağımızla, kadın kollarımızla, Türkiye Kamu-Sen ‘e bağlı tüm sendikalarımızla,TÜRKAV’la, belediyelerimizle kısacası tüm teşkilâtlarımızla her zaman olduğu gibi büyük başarılara imza atacağız çıtamızı daha da yükselteceğiz. Allah birliğimizi ve dirliğimizi daim etsin inşallah. Katılımlarınız için hepinize şahsım ve yönetimim adına teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

M. Fatih Başcı