EkonomiManşetSiyasetBURDUR MERMERİ DÜNYA PAZARLARINDA

10 ay ago

Burdur’da son yılların en öne çıkan sektörlerinden biri olan, ‘istihdam ve ihracat’ katkılarıyla adından sıkça söz ettiren mermercilik faaliyetleri, dünya pazarlarına açılmaya devam ediyor.

Burdur’daki doğal taş ve mermer sektörü dünyaca ünlü uluslararası fuarlarda boy gösteriyor.

Bu fuarlardan biri de doğal taş sektörünün çok geliştiği, dünya taş piyasalarını belirleyen merkezlerden İtalya’da düzenleniyor. İtalya’nın Verona kentinde, bu sene  54’üncüsü düzenlenen, MARMO+MAC Doğal Taş Fuarı’nda Burdur’da ve bölgedeki mermer firmaları, standlarda öne çıkan kuruluşlar oldu.

Burdur Valisi Hasan Şıldak da,  Burdur ekonomisinin temel dinamiklerinden biri haline gelen mermercileri yalnız bırakmadı.

25 – 28 2019 Eylül tarihleri arasında İtalya’nın Verona kentinde 54’üncüsü düzenlenen, MARMO+MAC Doğal Taş Fuarına çalışma ziyaretinde bulundu.

İlimizin güçlü sektörleri arasında yer alan mermercilik alanındaki en önemli fuarlardan biri MARMO+MAC Doğal Taş Fuarı’nda AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Yasin Uğur,  Burdur ve Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları Yusuf Keyik, Hasan Yalçın Meçikoğlu, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği yönetim kurulu  üyeleri ile birlikte incelemelerde bulunan Vali Şıldak, başta Burdur’dan olmak üzere ülkemizden katılan firmaların standlarını ziyaret etti.

Valilik’ten yapılan açıklamada,  Vali Şıldak’ın İtalya Verona’daki mermer fuarı’nda incelemeleri sırasında, ziyarette bulunduğu firmalara fuarın bu alanda faaliyet gösteren bütün katılımcılara hayırlı olmasını ve sektördeki son gelişmelerin yakından izlenerek yerli üretici ve sanayicilerimize katkı sağlamasını dilediği, verimli bir fuar geçirmeleri temennisinde bulunduğu belirtildi.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive