ManşetSağlıkBurdur merkeze yapılacak olan yeni Hastane’nin yatak kapasitesi 364’e çıkarıldı

4 sene ago

Burdur’da yeni Hastane yapımına yönelik süreç işlemeye devam ediyor. Şehir merkezinde 2016 yatırım programına alınan, özellikle yer tercihi de tartışmalara neden olan yeni Hastane konusunda bir gelişme de yatak sayısındaki kapasite artışı oldu. 300 yataklı olarak planlanan yeni Hastane’nin yatak kapasitesi 364’e çıkarıldı.

Proje çalışmalarına başlanan yeni Hastane’nin Burdur’un yanısıra bölgeye hizmet verecek şekilde planlaması yapılırken, yeni ünitelerin kurulması hedefleniyor.

Burdur’a son yıllarda yapılacak en büyük kamu yatırımlarından biri olan yeni Hastane yapımı ile ilgili süreçleri yakından takip eden AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü’nde yeni Hastane hakkında toplantılar yapıldığını, taleplerin geniş bir şekilde ele alındığını açıkladı.

‘Hastane görüşmeleri başladı’ başlığıyla yaptığı açıklamada Burdur’a yapılacak olan yeni Hastane ile ilgili gelişmeleri duuyran Özçelik, şu bilgileri paylaştı:

HASTANE GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

“2016 yatırım programına alınan Burdur Devlet Hastanesinin ihtiyaç değerlendirmesi, Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü’ndeki yapılan toplantıda geniş bir şekilde değerlendirildi. Burdur merkeze yapılacak Hastanenin bünyesinde olmasını istediğimiz tüm taleplerimiz Genel Müdürlüğe iletilmiş oldu.

Özellikle 300 yataklı olan Hastanemizin yatak kapasitesi 364 olarak planlanacaktır. Hemen akabinde 5-6 ay sürecek proje sonrasında Hastanemize başlanmış olacaktır. Yeni yapılacak Hastanemizde bölgemizede hizmet verecek ünitelerin olmasını planlamaktayız.

Burdur Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterimiz Sn. Reha Sermet Aygören, Burdur Devlet Hastanesi Başhekimimiz Sn. Ferunda Demir Özekinci, Başhemşire Sn. Nurşen Yıldırım Ankara’ya ziyarette bulundular. Yapmış oldukları ziyarette ilimize kazandırdığımız yeni Hastane yatırımı ve ilimizdeki sağlık kuruluşları ile ilgili görüşmelerde bulunduk.

Burdur’umuzda 2016 yılı yatırım programına alınan Burdur merkeze yapılacak Devlet Hastanesi Bakanlığımızca 300 yataktan 364 yatak sayısına çıkartılmıştır.”

 

Kodlama : SadeMedia Interactive