GündemManşetBURDUR MERKEZE MODERN HASTANE

3 sene ago

Burdur’da uzun bir süredir konuşulan yeni Hastane yatırımında süreç işlemeye devam ediyor.

Özellikle yer tercihi tartışılan, çeşitli polemiklere neden olan yeni Hastane binası, Burdur’da büyük bir ihtiyacı gidermeyi hedefliyor.

Şehrimizde Bur-kent mevkiinde Milli Savunma Bakanlığı’na ait 95 dönümlük araziye inşa edilecek olan yeni Hastane kompleksi, yeni üniteleri, otoparkı, sosyal donatıları ile Burdur’daki son dönemlerde gerçekleşen en büyük kamu yatırımı olmaya aday.

İşte; bu yatırımın proje çalışmaları da tamamlanmak üzere.

Yeni Burdur Devlet Hastanesi görücüye çıktı.!

Burdur Merkez Atatürk Mahallesi’nde Milli Savunma Bakanlığı’ndan tahsis edilen araziye yapılması planlanan Yeni Burdur Devlet Hastanesi’nin proje görselleri ortaya çıktı.Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, gazetecilere proje görsellerini ve Hastane’nin teknik özelliklerini paylaştı.

80 Bin metrekare kapalı alandan oluşan yeni hastane projesi, toplam 475 yatak kapasitesine sahip olarak Burdur’un uzunca bir müddet sağlık ihtiyacını giderecek gibi görünüyor.
5 adet doğum salonu, 14 ameliyathane ve toplamda 33 müşahede yatak kapasitesine de sahip olan yeni hastanede 133 poliklinik odasına da yer verildi.

Merkezde bulunan Hastane çevresinde en çok şikayet konusu ise bilindiği üzere otopark ve ulaşım. Yeni Burdur Devlet Hastanesi’ne çevre köy ve ilçelerden şehir merkezi trafiğine girmeden ulaşmak mümkün. Şehrin en uç noktasında bulunan bir hasta çevre yolu üzerinden yeni hastaneye ulaşabilecek. Ayrıca otopark konusunda cömert davranıldı. 750 araçlık açık otoparkı ile de yeni hastanede otopark artık sorun olmayacak. Yeni Hastanenin yaklaşık 180 Milyon TL’ye mal olması bekleniyor…

Kodlama : SadeMedia Interactive