Burdur’a Yeşilova ilçesinde ‘Salda Gölü Millet Bahçesi projesi’nden sonra şimdi de merkezde Burdur Gölü kenarına, yeni Devlet Hastanesi kompleksi yanına ikinci Millet Bahçesi yapımı için düğmeye basıldı. Burdur merkeze yapılması planlanan Millet Bahçesi’nin detayları belli oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın koordinasyonunda TOKİ tarafından 81 il’de 154 millet bahçesi yapılacağı açıklanmıştı. Burdur merkez’de de yapılacak olan Millet Bahçesi’nin ayrınıtları da belli olmaya, şekillenmeye başladı.

Geçtiğimiz hafta Burdur’a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Burdur Merkez’e yapılacak olan Millet Bahçesi ile ilgili bilgiler de verdi. Bakan Kurum, yeni Devlet Hastanesi’nin yanına yapılacak olan Millet Bahçesi’nin ihalesinin 12 Temmuz’da yapılacağını ve 2022 yılında da Burdur’a kazandırılacağını belirtti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, açıklamasında; “81 İl’de biliyorsunuz Millet Bahçesi yatırımlarımız var. Millet Bahçelerini etaplar halinde bitiriyoruz. 57 tane Millet Bahçesi yapımını tamamladık ve vatandaşımızın hizmetine açtık. Amacımız 81 ilimize 81 milyon metrekare Millet Bahçesi yapmaktır ve bu çerçevede süreçlerimizi yürütüyoruz. Burdur Merkez’de de bir Millet Bahçesi yapacağımız sözünü vatandaşlarımıza vermiştik. İnşallah 12 Temmuz’da 122 bin metrekarelik alanda, Devlet Hastanemizin hemen yanında yer alan yine Burdur Gölü’ne nazır, yeşil alanların olduğu, içinde yürüyüş yollarının, bisiklet yollarının olduğu Millet Bahçesi’nin ihalesini yapıyor ve 2022 yılında da Burdur’umuza kazandırmış olacağız.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik ile AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi,sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarda, Burdur Merkez Millet Bahçesi ile ilgili son gelişmeleri Burdur kamuoyu ile paylaştılar.

-Muhammet Fatih Başcı