ManşetSiyasetBurdur merkezde Cumhur İttifakı’nın öne çıkardığı vurgu; ‘GÜÇLÜ MECLİS, GÜÇLÜ BAŞKAN’

7 ay ago

31 Mart 2019 mahalli idareler seçiminde, son bir aya girilirken, şehrimizde yerel seçimlerin en iddialı partilerinden AK Parti ve şehir merkezinde iş birliği yaptığı Milliyetçi Hareket Partisi- Cumhur İttifakı, 26 Şubat 2018 Salı günü Öğretmenevi’nde düzenledikleri geniş katılımlı kahvaltılı basın toplantısında, Burdur Belediyesi Meclis Üyeleri Aday Listesini tanıttı.

Toplantıya; Ak Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Yasin Uğur, İl Başkanı Volkan Mengi, Burdur merkez Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, MHP İl Başkan Yardımcısı Abdurrahman Arıkan, Ülkü Ocakları Başkanı Ayhan Mete, Ak Parti ve MHP Merkez İlçe Başkanları, Kadın Kolları Başkanları, Gençlik Kolları Başkanları ve Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyesi Adayları ile çok sayıda partililer katıldı.

Ak Parti İl Başkanı Volkan Mengi yaptığı açış konuşmasında; “Bizlerin Teşkilatlar olarak iki önemli sürecimiz vardı. Bunlardan birincisi Belediye Başkan adaylığını belirlemek, ikincisi de Belediye Meclis üyeleri ve İl Genel Meclisi üyelerini belirlemekti. Tabi bu zorlu süreci atlatmak kolay değil. İstişareler, dengeler ve tabi ki birçok partilimiz sağ olsun meclislerde görev almak istedi. Hepsinin gönlünü kırmadan, ortalama bir karar vererek Meclislerimizi kazasız belasız düzenleyerek, kırgınlık olmadan yolumuza devam etmek istedik. Bugün güzel bir Belediye Meclisi ile ve tabi ki ilçelerimizde de öyle yola devam ediyoruz. Ben 2009 da siyasi hayatıma Gençlik kolları ile başladım. 10 yıl oldu ve bu 10 yılın en önemli 4 yılı belediye meclisinde geçti, Ben de Belediye Meclis üyeliği görevlerinde bulundum. Meclislerde önemli olan güçlü ve uyumlu bir Belediye Başkanı. Sloganımızda bu zaten ‘Güçlü Başkan Güçlü Meclis’ diye. Cumhur İttifakı çok önemli. Artık hem MHP’li arkadaşlarım hem biz taşın altına elini koyarak Burdur için biz de varız dedik hep beraber… ” şeklinde konuştu.

MHP İl Başkan Yardımcısı Abdurrahman Arıkan da konuşmasında; “ Bildiğiniz üzere Burdur’da Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti arasında bir ittifak söz konusu. Bunun neticesinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Sayın Liderimiz, Genel Başkanımız Devlet Bahçeli arasında bir mutabakata varıldı. Bu mutabakat sonunda Burdur’da Cumhur İttifakına karar kılınıldı. Buradan söylüyorum ki bu ittifaka bağlıyız, tartışmasız yanındayız. Buradan yine söylüyorum ki 31 Mart Burdur’da Cumhur İttifakını Allah’ın izniyle zafere taşıyacağız. Tabi geçtiğimiz beş seneye bakıyoruz. Yapılan hizmetlere, daha doğrusu da söz verilip yapılmayan hizmetlere bakıyoruz ve diyoruz ki nasıl bulduysan öyle bırak terimi en çok 31 Mart akşamı Sayın Ali Başkan yakışacak. Nasıl bulduysa öyle bırakacak” dedi.

Cumhur İttifakı Belediye Başkanı Adayı Deniz Kurt; “Bugün 1 Nisan sabahı Belediyeyi aldığımızda, güçlü bir meclis, güçlü bir başkanla yola çıkacağımız arkadaşlarımızın tanıtımı yapacağız. Gerçekten çok güçlü bir meclisimiz oldu. İnşallah Burdur’a hayırlı hizmetler yapmak nasip olur.” diye konuştu.

Ak Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur, “Ben de Belediye Meclis Üyeliğinden geldim. Belediye Meclis Üyeliği çok önemli bir görev. İl, İlçe ve Belde Belediyeleri için karar alırken hiçbir maddi tarafını düşünmeden hizmet etme duygusu çok önemlidir. Hep liderlerimiz şunu söylüyor. Cumhur İttifakı ve 31 Mart seçimlerinin devletin beka meselesi olduğundan bahsediyor. Diğer partilerde yerel seçimlerin ne alakası var beka meselesi ile diye indirgemeye çalışıyorlar. İki tane genel başkan yerel seçimlerin devletin beka meselesi olarak görüyor, sizler onu göremiyorsunuz. Aslında bizler bunu 15 Temmuz’da görmüştük. 15 Temmuz hain darbe girişiminde devlete nasıl sahip çıkılacağını liderlerimiz vasıtasıyla gördük ve o gün bugündür de Cumhur İttifakı ile beraber yol yürüyoruz ve bundan sonra da inşallah yol yürümeye devam edeceğiz. Biliyorsunuz diğer partilerde ittifak yaptılar. Biz onlara sizin ittifakınız ‘zillet ittifakı’ deyince onlar da bize ‘siz de ittifak yaptınız’ diyorlar.

Tamam da biz de ittifak yaptık, ama Milliyetçi Hareket Partisi ile birleşmesinde 15 Temmuz’dan sonra herkesi gözü önünde olduğu için bu gibi fiziksel ve kimyasal hiçbir problem yok. Ama sizlerin ve diğer partilerin birleşmesinde bir gariplik var. Perde arkasında ne olaylar dönüyor. Yani aşırı sol bir zihniyet ile MHP den koptuğunu iddia eden, bizler de ülkücüyüz diyen bir parti, nasıl olur da bir araya geliyor. İçerde bir tane de biliyorsunuz Kandil’e uzantısı olduğunu düşündüğümüz bir parti var. Bunlar nasıl oluyor da bir araya geliyor? Bunu milletimizin görmesi gerekiyor. Sizler de seçim çalışması yaparken gerçekleri bu şekilde izah edersen daha iyi olacak kanaatindeyim. “ ifadelerini kullandı.

Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik de konuşmasında şunları söyledi:

“Siyasi partiler topluma hizmet etmek için vardır. Halkına hizmet etmek için, geleceğine hizmet etmek için vardır. Dolayısıyla siyasi partilerin bu hedefleri doğrultusunda yürürken attığı adımlar, toplumlar, halk tarafından takip edilir ve sonuçta ülkemize vekalet verilirken, hem genel siyasette, hem yerel siyasette ülkemizin gelecek 5 yılı emanet edilir.

Cumhur İttifakı ile büyük bir enerji kazandık. Büyük bir sinerji kazandık. Bunu 31 Mart’a kadar taşımamız gerekiyor. Hepiniz biliyorsunuz Genel Başkanlarımız büyük bir çaba gösteriyorlar. Cumhur İttifakını biz Allah nasip ederse, meydanlarda anlatmaya devam edeceğiz. Ama burada partilerimize mensup kardeşlerimiz var. Genel Başkanlarımız büyük bir özen ve itina ile bunu sürdürmeye devam edecekler. Çünkü; Türkiye’nin etrafında, Türkiye’nin bulunduğu bölgenin, biz bu coğrafyada olduğumuz sürece biz bu kaderle baş başa olacağız, mücadelemiz devam edecek. Öyleyse bu mücadele doğrultusunda hareket ederken ayrılık, gayrılık olmaması noktasında büyük adımlar attığını biliyoruz.

Cumhur İttifakı, bir başkalarının gizli bir şekilde bir araya gelip yürütülmeye çalışan bir ittifak değil, bizimki halkın önünde aleni bir şekilde milletimizin hissiyatından gelerek yapılan en önemlisi de bence azami müştereklerde yani gençlerimizin anlaması için en yüksek seviyede ortak noktaların olduğu bir düzeyde gerçekleşti. Birileri asgari müştereklerini bize anlatsınlar. Nasıl illet ittifakında, zillet ittifakında en asgari, en aşağıdaki birleşmenizin sebeplerini bize söyler misiniz? diye bunları bir araştırmamız gerekiyor. Dolayısıyla biz Burdur’dan sorumlu arkadaşlarız, hepimiz Burdur’da yoğun bir çalışmanın içerisine gireceğiz. Fert fert, kişi kişi gireceğiz. Adayımız bir yeri gezerken adayımız yanında gezmek, yanında yürümek, onunla bir yerlere gitmek eyvallah, ama arkasında sen ne yapacaksın bir de onu planlayacaksın. Kesinlikle şahsi olarak seçim çalışmasında herkes bir program yapması gerekiyor.

Bu seçim Burdur için önemli. Bu seçim partilerimiz için önemli. En sonunda alınan bir karar çerçevesinde, Cumhur İttifakımız için de çok önemli. Onun için fert fert çalışmaya özen göstermemiz gerekiyor. Belediye Meclis üyesi kardeşlerimizden de bir ricam olacak. Ne olursunuz, etrafınızla, çevrenizle, etki alanınızla çok yoğun bir şekilde çalışmanız lazım. Sadece Belediye Başkan Adayımızın toplantılarında bulunmakla değil, başka bir çalışmayı nasıl yapabiliriz diye düşünmenizi arzu ediyorum. Hatta Belediye Meclis üyelerinin kendileri bir araya gelerek program yapmalarını istiyorum. Şu an biz Cumhur ittifakını özümsedik. Bu salondakiler özümsedi. Ama benim mahallemdeki bu yola baş koymuş vatandaşlarımız acaba bunun farkında mı, bilincinde mi?

İşte onun için bizler Ak Partililer olarak, MHP’liler olarak mahallelerdeki insanlarımıza da aynı şekilde bunu anlatmamız gerekiyor. Büyük bir oyunu bozmaya geliyoruz. Türkiye’nin başına örülen büyük bir oyunu bozmaya geliyoruz.”

Konuşmaların ardından Burdur Belediye Meclis Üyelerinin tanıtımı gerçekleştirildi. Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın doğum günü olması münasebetiyle, birlikte doğum günü pastası kesildi.

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive