GenelGündemManşetBURDUR MERKEZ İÇME SUYU ARITMA TESİSİ İÇİN ÖDENEK AYRILDI

6 ay ago

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur: “BURDUR MERKEZ İÇME SUYU ARITMA TESİSİ İÇİN ÖDENEK AYRILDI, HÜKÜMETİMİZ TARAFINDAN TAMAMLANAN İSALE HATTINDAN SONRA ARITMASI DA HÜKÜMETİMİZCE BİTİRİLECEKTİR”

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Tarım ve Orman Bakanlığı DSİ Genel Müdürlüğü tarafından ödenek ayrıldığını açıkladı. 

“YATIRIMLAR HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEK”

Burdur Merkezde kaliteli içme suyu İçin DSİ’nin çalışmalarının hızla devam ettiğini belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın İlimiz ziyaretlerinde içmesuyu sorunumuzu iletmemiz üzerine talimatlarıyla çalışmalarına başlanan Burdur İçme Suyu Sondajlar,Depolar ve İsale Hattı Tamamlanarak Çalışmalara Devam edilmektedir.. Proje kapsamında bulunan MAKÜ yerleşkesinde inşaatı başlanan İÇME SUYU ARITMA tesisimiz için Tarım ve Orman Bakanlığımız DSİ Genel Müdürlüğümüz bütçesinden 5.238.451 TL ÖDENEK  AYRILMIŞTIR.Yıl içerisinde İhtiyaç Olması Durumunda Ek Ödenekler Talep Edilecektir.21.08.2019 tarihinde yer teslimi yapılarak çalışmalara başlanan arıtma tesisi inşaatı kapsamında tesis temel kazıları tamamladı. Yine Klor temas tankı ve temiz su deposu temel betonları tamamlandı perde betonları tamamlandı. Trafo jeneratör binası imalatları tamamlandı. Çıkış debimetre odası imalatları tamamlandı. Arıtma binası temel betonarme imalatları tamamlandı. Arıtma tesisimizin tamamlanması ile musluklarımızdan memba  kalitesinde su akaca.k” dediler. 

“BURDUR’UMUZ İÇİN SUNDUĞUMUZ HER PROJEYE DESTEK VERİYOR”

Burdur’da yatırımların hızla devam ettiğini belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ Burdur’umuz için ihtiyaç olan her projeyi kazandırmak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Burdur’umuzla ilgili hangi projemizi sunmuşsak katkı ve destek veren ve birçok projeye bizzat talimat veren Cumhurbaşkanımız Sn. RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A şükranlarımızı sunarız. Yine İlimiz ziyaretinde içme suyu arıtma tesisimizin bir an önce tamamlanması İçin talimat veren Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Bekir Pakdemirli’ye,Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğümüz ve DSİ Bölge Müdürlüğümüze hemşehrilerimiz adına teşekkür ederiz.” açıklamasını kamuoyu ile paylaştılar.

Kodlama : SadeMedia Interactive