Takımın Futbol Şube Sorumlusu Alaettin Kalkan, Yeni Gün Medya’dan Muhammet Fatih Başcı’ya konuşarak hem sezonu değerlendirdi hem de baraj maçı öncesi düşüncelerini dile getirerek gelecek sezon hedeflerinden bahsetti.

Burdur Maküspor Futbol Şube Sorumlusu Alaettin Kalkan şunları söyledi;

“BARAJ MAÇINI KAZANARAK BAL’DA KALACAĞIMIZA İNANIYORUM”

Burdur'lu Dolmuşcu Ali  Şimşek Uzun Zamandır Savaştığı Kansere Yenildi! Burdur'lu Dolmuşcu Ali  Şimşek Uzun Zamandır Savaştığı Kansere Yenildi!

“2023 2024 Bölgesel Amatör Lig 5. Grup’ta mücadele eden Burdur Maküspor’umuz sezonu 26 maçta 10 galibiyet, 6 beraberlik ve 10 mağlubiyetle ligi orta sıralarda averajla 8. sırada bitirdik. Tabi lig başlamadan önceki hedefimiz ilk beş içerisine girmekti. Türkiye kupasındaki mücadelemiz, turlar atlamamız bizi hedefimizden biraz uzaklaştırdı.  Kupa maçlarında verdiğimiz sakatlıklar bizleri buraya kadar getirdi. İyi bir takımız. Öğrenci ağırlıklı bir takımız. 12’ye yakın öğrenci futbolcumuz var bunların üzerine tecrübeli oyuncuları da transfer ederek takımımızı kaynaştırdık. Burdur 1. Amatör Küme Play Off grubunda şampiyon olan Bucak Belediyesi Oğuzhanspor ile play out baraj maçı oynamaya hak kazandık. Biz bu maçı kazanarak tekrardan Bölgesel Amatör Lig’de kalacağımıza inanıyorum. Futbolcularımıza güveniyoruz. Whatsapp Image 2024 05 15 At 20.30.50 (2)

“HEDEFİMİZİ BÜYÜTECEĞİZ, PROFESYONEL LİGE ÇIKACAĞIZ”

Burdur halkını baraj maçında Burdur Maküspor’u desteklemeye, takımın yanında olmasını istiyoruz. Bu şehrin takımı olan Burdur Maküspor’a destek olmaya davet ediyoruz. Biz bu maçta arkamıza seyirci desteğini alacağız. Belediyemiz karşılaşmaya gitmek isteyenler için Pazar günü saat 13.30’da Cumhuriyete Meydanı’ndan araç kaldırılacak. Tüm seyircimizi, taraftarımızı, mavi-pembeyi, Burdur spor kulüplerine destek olan herkesi bekliyoruz. İnanıyoruz ki arkamızdaki, taraftarımızın gücüyle bu maçı alacağız ve tekrardan Bölgesel Amatör Liginde yer alıp gelecek sezon inşallah hedefimizi büyültüp, tüm şehirle kenetlenip takımımızı profesyonel lige çıkarmayı düşünüyoruz. Yönetim kurulu, teknik heyet ve sporcu arkadaşlarımızla hep birlikte beraberiz. Whatsapp Image 2024 05 15 At 20.30.50

“SAHA İÇİN KURA ÇEKİMİ YAPILMADI”

İki takım yöneticileriyle ASKF’de yaptığımız toplantı da sporcu sağlığından dolayı her iki takımın ortak kararıyla karşılaşmanın MAKÜ İstiklal stadında oynanmasına karar verdik. Bu kararı vermemizdeki etkenler; havaların artık iyi olması, sporcu sağlığı açısından sahanın zeminin daha uygun olması dolayısıyla böyle bir karar verdik. Stadyum için herhangi bir kura atılmadı. Yanlış anlaşılmalara mahal vermeyelim. Kura federasyonun tavsiyesi doğrultusunda ev sahibi konuk ekibi belirlemek için kura atıldı. Saha için kesinlikle herhangi bir kura çekimi yapılmadı. Whatsapp Image 2024 05 15 At 20.30.50 (1)

“EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Sezon başından bu yana desteklerini her zaman yanımızda hissettiğimiz Milletvekilimiz Adem Korkmaz’a, Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz, Rektörümüz Hüseyin Dalgar’a, yanımızda olan sponsorlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca sezon başından itibaren takımda görev alan teknik direktörlerinden yardımcı antrenörlerine futbolcularımıza, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Burdur halkına güzel bir galibiyetle Bölgesel Amatör Lig’de devam etmek istiyoruz, herkesi  maça bekliyoruz.”

Kaynak: YENİGÜN MEDYA