BAL’da 3. hafta maçında 1-1 berabere biten karşılaşmasının ardından oyuncularımıza ve teknik ekibimiz saldırıya uğradı.  Didim’deki tatsız olayların MAKÜspor yönetimi peşine bırakmıyor. MAKÜspor, gerekli mercilere maç, maç sonrası gelişen olaylar, stadın yetersizliği, güvenlik açığı hakkında gerekli mercilere başvuruda bulunacak.

Kulüp başkanı Cihat Çavuşoğlu ile futbol sorumlusu Alaedddin Kalkan, bugün Türkiye Kupası’nda Ankara’da karşılaşacakları Türkiye Kupası eleme maçı öncesinde,  sabah Özeren-1 Otel’de basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelerek, Didim’deki olaylar hakkında değerlendirmelerde bulundular, kamuoyunu bilgilendirdiler.

Alaeddin Kalkan; “Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız bu haftada maalesef Ulu Önder M. Kemal Atatürk’ün ‘ben sporcunun zeki çevik ve ahlaklısını severim’ sözünün tam tersi bir maç yaşadık.” derken, maç sonrası çıkan olayları kınadı.

Kalkan konuşmasında şunları söyledi: “Yaklaşık 30 kişilik grubun spora yakışmayan şiddet ve küfür eğilimli kişilerin maçtan sonra tel örgüleri yıkarak stat içerisine girerek saldırılarına uğradık.” iddiasında bulunan Kalkan “Asıl hedefleri hakem dörtlüsü olan bu ekip hakemlerin polis korumasına alınması ile amaçlarına ulaşamayınca bizim sporcularımıza saldırmışlardır. Yaşanan arbede de emniyet güçleri biber gazı sıkarak sporcularımızı kurtarmış ama gözden etkilenen sporcularımız kısa süreli görme kaybı yaşamış emniyet güçlerinin getirdiği limon ile rahatlamışlardır. Bu arbede sırasında yedek kalecimizin eldivenlerini gasp etmişler ve kalecimizin istemesine rağmen eldivenlerini sallayarak ‘sıkıysa gel al’ tehdidinde bulunmuşlardır.

Tabiiki o ortamda fazla duramazdık ilçe emniyet müdürünün destek ve gayreti TFF gözlemcisinin ‘ben her şeyi gördüm tel örgülerin yıkılarak küfür ve şiddetle sahaya giren kişilerin olduğunu da gördüm raporumda yazacağım demesi’ ile biz de MAKÜspor olarak elimizdeki fotoğrafları ve gözlemcideki kamera kayıtlarını da ilave ederek ‘TFF'ye idari yoldan başvurumuzu yapacağız’ dedik. Kötü ortamdan ve ilçeden hızla uzaklaştık tüm otel ve yemek rezervasyonlarımızı da iptal ederek şehrimize döndük.

Didim seyircisine, İlçe Emniyet Müdürlüğüne, maçın gözlemcisine ve maç için görevli TFF Aydın ASKF saha komiseri ve temsilcilerine çok teşekkür ederiz Bizlere bu şahısların Didim halkına mal edilecek kişiler olmadığını iki hafta önce de aynı sahada aynı olayların cereyan ettiğini ve seyircinin artık yarı yarıya düştüğünü belirterek, en az 10-15 kişi onların adına özür dilediler.

 Küfür ve şiddet ile bütünleşen mevcut yönetim ile teknik heyeti Didim Belediyespor’u kınıyor, en ağır cezalar ile sporun içerisinden uzaklaşmaları için gerekli girişimlerde bulunacağımızı spor kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Kaynak: YENİGÜN MEDYA