EkonomiGenelGündemManşetBurdur Lokantacılar ve Pastacılar Esnaf Odası Başkanı Birol Kaval; “Bir Yevmiye de Bizden”

3 ay ago

Burdur Lokantacılar ve Pastacılar Esnaf Odası Başkanlığı’ndan duyarlı davranış.

Geçtiğimiz günlerde koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında İç İşleri Bakanlığı tarafından yayınlanan Ek Genelge ile içkili ve/veya içkisiz tüm lokanta ve restoranlar ile pastane ve benzeri işyerlerinin sadece paket servis, gel-al benzeri şekilde, müşterilerin oturmasına müsaade etmeden hizmet vereceği duyurulmuştu. Şehrimizde de lokanta, restoran ve pastane vb. iş yerlerinden bazıları iş yerlerini tedbir kalkana dek kapatırken bazı iş yerleri de paket servis, gel-al benzeri şekilde müşterilerin oturmasına izin vermeden hizmet vermeye devam ediyor.

Burdur Lokantacılar ve Pastacılar Esnaf Odası Başkanlığı’ da örnek bir davranış sergileyerek şehrimizde ki Lokantacılar ve Pastacılar Esnaf Odası Başkanlığı’na bağlı ve iş yerlerini kapatan esnafların çalışanlarına destek olmak için “bir yevmiye de bizden” diyerek kampanya başlattı.

Kampanya hakkında gazetemiz muhabiri Muhammet Fatih Başcı’ya bilgi veren Burdur Lokantacılar ve Pastacılar Esnaf Odası Başkanı Birol Kaval şunları söyledi; “Biz Burdur Lokantacılar ve Pastacılar Esnaf Odası olarak bir kampanya yaptık. Odamız denetim ve yönetim kurulu kararlarıyla kendi bütçemizden iş yerini kapatıp, yanında çalıştırdığı işçinin yevmiyesini veremeyen esnaf ve sanatkârlarımıza odamızın bütçesinden, dışarıdan herhangi bir yardım almadan sadece imece usulü kendi aramızda bir kampanya yaptık. Bizler üyelerimizin yanında çalışan ihtiyaç sahiplerine, ramazan paketi gibi paket hazırladık. Allah razı olsun dışarıdaki esnaf ve sanatkârlarımızdan da çok iyi tepkiler aldık. Her şeyi Devletimizden beklememek lazım sağ olsun insanlarımız duyarlı bu konuda. Birlik beraberlik içerisinde bu koronavirüs illetinden de en kısa sürede atlatacağımıza inanıyorum. Allah sonumuzu hayır etsin. Bizlere destek olan yönetim ve denetim kurulumuza, duyarlı lokantacı, pastacı ve gıda sektörünü temsil eden tüm arkadaşlarıma da şahsım ve temsil ettiğim kurum adına tekrar teşekkür ederim. Ayrıca basın olarak duyarlılığınız için sizlere de teşekkür ederim.” dedi.

Burdur Lokantacılar ve Pastacılar Esnaf Odası Başkanlığı, yaptığı ve yapacağı yardımları odanın kendi bütçesinden karşılarken dışarıdan herhangi bir yardım kabul etmiyor.

Kodlama : SadeMedia Interactive