EkonomiİlçeManşetSiyasetBurdur, kırsal kalkınma desteklerinde; Büyükşehirleri geride bıraktı

2 sene ago

Burdur kırsal kalkınma yatırımlarından faydalanmaya devam ediyor. Bilindiği gibi; ‘Tarım ve hayvancılık kenti Burdur’da kırsal kalkınma destekleri, modern tarım tekniklerine geçiş, verimli üretim anlamında büyük önem taşıyor.

Kırsal kalkınma aynı zamanda kırsal kesimin yaşam standartlarının yükseltilmesi demek, köylerden şehirlere göç olgusunun önlenmesine de katkı sağlıyor. Kırsal kalkınma ekonomik, sosyolojik kazanımları olan bir kavram…

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) aracılığıyla gerçekleştirilen hibe desteklerinde Burdur’a üçüncü çağrı kapsamında 70 milyon liralık yatırım yapılıyor.

ÖZÇELİK’TEN AÇIKLAMA

77 adet projeyle tarım ve hayvancılık sektöründe ülkenin önde gelen büyükşehirlerini geride bırakan Burdur, ilimize 70 milyon liralık yatırım kazandırma fırsatını elde etti.

İlimizdeki TKDK desteklerini yakından takip eden AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Burdur’un kırsal kalkınma desteklerinden en iyi şekilde yararlandığını açıkladı.

Özçelik, “Bal ve arı ürünlerinden fotovoltaik güneş enerjisi sistemlerine, makine parkından mantar ve süs bitkileri yetiştiriciliğine kadar pek çok sektörde proje alan İl Koordinatörlüğü, kırsal turizm kapsamında başvurusunu almış olduğu 17 adet projeyle turizm sektörüne ciddi bir katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Süt hayvancılığı, besicilik ve tıbbi-aromatik bitki yetiştiriciliği projelerinin de aralarında bulunduğu 70 milyon liralık yatırım başvurusunun olumlu olarak değerlendirilmesi halinde yaklaşık 37 milyon liralık kısmı ise geri ödemesiz olarak verilecek” bilgisini kamuoyu ile paylaştı.

Kodlama : SadeMedia Interactive