Burdur’da Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi. Vatandaşlar ‘Gadın Burdur Şiddeti Durdur’ afişleriyle yürüdü.

Burdur Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında ilk olarak bisiklet turu düzenlendi. İstasyon Caddesi’ndeki bisiklet turunun ardından vatandaşlar sırtlarına yapıştırdıkları ‘Gadın Burdur Şiddeti Durdur’, ‘Şiddete Sıfır Tolerans’ gibi sloganlar olan afişlerle etkinlik alanına yürüdü.

Etkinlik alanında gazetecilere konuşan Burdur Vali Yardımcısı Ahmet Mailoğlu; “Günün anlamı da önemi de ortada. Bu toplum son derece kadınına, aile kavramına saygılı ve sahip bir toplum iken geldiğimiz nokta da her gün kadınımıza zulmedildiğini, öldürüldüğünü duymanın mutsuzluğu içindeyiz. Farkındalık yaratmak istiyoruz. Bakanlığımızın da devletimizin de bütün amacı kadına şiddete artık hep birlikte sırf kanunlarla falan değil toplumsal olarak dur demeyi azimli bir biçimde, yüksek sesle söylemeliyiz. Kadına şiddete hep birlikte dur diyelim.” ifadelerini kullandı.

Etkinliğe Burdur Vali Yardımcısı Ahmet Mailoğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Mehmet Şimşek, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, Burdur Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Duygulu, İl Sağlık Müdürü Sırrı Şenbayram, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yunus Emre Akalın ve vatandaşlar katıldı.

MUHAMMET FATİH BAŞCI