Kütahya’nın Emet ilçesine bağlı Küreci köyü yakınlarındaki orman yangını kontrol altına alındı. Burdur Belediyesi’ne bağlı İtfaiye ekipleri de bölgeye giderek yangın söndürme çalışmalarına katıldı.

Kütahya’nın Emet ilçesine bağlı Küreci ile Samrık köyleri arasındaki ormanlık alanda dün çıkan yangına gece de dahil olmak üzere karadan ve havadan yoğun şekilde müdahale edildi. Burdur Belediyesi’ne bağlı İtfaiye ekipleri de bölgeye giderek yangın söndürme çalışmalarına destek verdi.

Bölgede 26 helikopter, 9 uçak, 78 arazöz, 8 dozer ve 500’e yakın personelle yürütülen çalışmalarla yangın kontrol altına alındı.

Kütahya Orman Bölge Müdürü Birol Dündar, bölgedeki ekiplerin yoğun gayretiyle yangının kontrol altına alındığını söyledi.

Dündar bölgede soğutma çalışmaların devam ettiğini kaydetti. Burdur Belediyesi’ne bağlı İtfaiye ekipleri de bölgede soğutma çalışmalarını sürdürüyor.

Burdur Belediyesi’nden de yangınla ilgili açıklama yapıldı. Açıklama da şu ifadelere yer verildi;

“Ekiplerimiz Kütahya’nın Emet ilçesinde çıkan orman yangınına destek amaçlı Kütahya’dalar. Kontrol altına alınan yangında soğutma çalışmalarına devam etmektedirler. Yangını söndürmek için mücadele veren tüm ekiplere kolaylıklar diliyoruz.”