ManşetBurdur-Isparta arası 15 dakikaya düşecek

3 sene ago

Türkiye’de birbirine en yakın iki il konumunda olan Burdur ve Isparta illerinde ‘Dağ Yolu, Gelincik Yolu’, son yıllarda da “Kardeşlik, Dostluk Yolu” olarak bilinen yol’da yapılacak olan çalışmalarla güzergâh 6 km daha kısalarak, Burdur-Isparta arası 15 dakikaya düşecek.

Dostluk Yolu’nda yapımı planlanan çalışmalar her iki şehrin de uzun bir süredir gündeminde olan, tartışılan konuların başında geliyor.

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Burdur-Isparta arasında bulunan 21 km uzunluğundaki yolun kısaltılması için yapılan çalışmalarda sona gelindiğini bildirdi.

Yaptığı yazılı açıklamada konuyu yakından takip ettiğini belirten Özçelik, kamuoyunda “Dostluk Yolu” olarak adlandırılan Burdur-Isparta karayolunun 21 km olduğunu ifade ederek, yeni proje güzergâhıyla birlikte yolun 6 km daha kısalacağını kaydetti.

Özçelik açıklamasında, “Güzergâhın proje başlangıcı, Askeri köyü kavşağında başlayıp, Değirmendere vadisinde 210 metre uzunluğunda, ayak yüksekliği 33 metre olan viyadükle projelendirilmiştir. Proje çalışması 2016 yılı sonunda tamamlanarak, 2017 yılı yatırım programında yer almıştır. 1 ay içinde de ihaleye çıkarak yapımına başlanacaktır.

Dostluk yolu, Burdur ve Isparta halkının kaynaşmasından yana sosyal, kültürel ve ekonomik olarak beraber güçlenmesine vesile olacaktır” ifadelerine yer verdi.

Isparta Milletvekilleri ile birlikte projenin takipçisi olduklarını belirten Özçelik, projenin tamamlanmasıyla birlikte Burdur-Isparta arasının 15 dakikaya düşeceğini sözlerine ekledi.

Kodlama : SadeMedia Interactive