Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü olarak, her ay düzenlenen iş arayan engelli vatandaşlar ile engelli açığı olan işverenleri buluşturarak Engelli Toplu İş Görüşmesini gerçekleştirdi.

Burdur sınırları içinde faaliyetine devam eden 3 iş yeri temsilcisinin katılımı ile gerçekleştirilen görüşmede, firmalar işyerlerinde çalıştırılmak üzere 32 engelli vatandaş ile görüşme gerçekleştirdi. İstihdam buluşması sayesinde farklı bölgelerde bulunan işverenleri ziyaret ederek iş görüşmesi yapmak yerine İŞKUR İl Müdürlüğü binasında aynı anda birçok işveren ile görüşme şansı yakaladı.

İŞKUR İl Müdürlüğü’nün engellilere yönelik hizmetlerin verimli bir şekilde sunulabilmesi, engelli bireylerin istihdama geçişinde, istihdamda iken işe uyumlarının sağlanmasında ve sürdürülebilir bir engelli istihdamı sağlanması noktasında hayata geçirilen Engelli İş Koçluğu modelinin oluşturulmasıyla engelli vatandaşların istek ve beklentilerini daha iyi tespit ederek işgücü piyasasına geçişlerinde destek olup istihdamda kalmaları için çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

İŞKUR İl Müdürü Yunus Emre Akalın, dezavantajlı grupların başında gelen engelli bireylerin istihdam edilebilmesi için var olan teşviklere dikkat çekerek, istihdam odaklı bu tür toplantıları her ay yapacaklarını ve işverenler ile engelli vatandaşlarımızı bir araya getirmeye devam edeceklerini belirtti.