ManşetSağlıkBurdur İl Sağlık Müdürü Aygören açıkladı; Sağlık’ta modern, örnek bir il hedefi

2 sene ago

Burdur İl Sağlık Müdürlüğü Grand Özeren Otel’de 7 Mayıs 2018 Pazartesi günü  basın toplantısı düzenleyerek sağlık’ta yeni dönem ve ilimizdeki sağlık hizmetleri konusunda bilgiler vererek, kamuoyunu aydınlattı.

İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Reha Sermed Aygören, Kamu Hastaneleri Başkanı Başkanı Dr. Musa Murat Erk, Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Zafer Demir, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Sevinç Sütlü, Personel ve Destekleme Hizmetleri Başkanı Ufuk Aydeniz, Burdur Devlet Hastanesi Başhekimi Ferunda Demir ve sağlık çalışanları katıldığı basın toplantısında Burdur’da sağlık hizmetleri geniş bir şekilde ele alındı.

Burdur’un yeni fiziki yatırımlar ile birlikte sağlık’ta daha iyi yerlere geldiğinin belirtildiği toplantıda, acil sağlık hizmetleri, hastane hizmetleri, halk sağlığı hizmetleri, KETEM ve aile sağlığı merkezleri ile yatırımlar hakkında istatistiki bilgiler, rakamlar da açıkladı.

Sağlık’ta yeni dönemi tanıtan İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Reha Sermed Aygören; “Sağlık hizmetleri yönetimi 694 sayılı KHK ile tek çatıda toplandı. Düzenleme ile Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Halk Sağlığı Müdürlüğü İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Başkanlıklar olarak yeniden yapılandırıldı. Müdürlüğümüzün 2017 yılı bütçesi 128 Milyon 364 bin 771 Türk Lirası iken 2018 yılı bütçemiz % 14’lük artışla 146 Milyon 242 bin 842 Türk Lirasına yükselmiştir. Bu büyüklük ile Burdur İl Sağlık Müdürlüğü İlimizin en yüksek bütçeli kamu idarelerinden biri…

Burdur, sağlık’ta modern örnek bir il haline gelmeye başladı. Bizim birinci basamak sağlık hizmetleri ve acil sağlık hizmetlerinde oldukça iyi bir noktada olduğumuzu, Türkiye ortalamasının üstünde standartlara sahip olduğumuzu çok rahat söyleyebiliriz. İkinci basamak sağlık hizmetlerinde de fiziki mekânların yeterliliği ve teknik donanım açısından belli hastanelerimizde Gölhisar, Bucak gibi belli standartları yakaladığımızı, çağın gereğini karşıladığımızı düşünüyorum.

Bizim burada amiral gemimiz ikinci basamak sağlık hizmetlerinde Burdur Devlet Hastanesi. Hekim kadrosu ve teknik donanımı, teçhizat donanımı yeterli bir hastane, tek sıkıntı Burdur Devlet Hastanesinin fiziki koşullarının güncel sağlık ihtiyaçlarını karşılamamasıdır. Önümüzdeki aylarda atılacak adımlarla bu sıkıntılarda aşılarak yeni hastane yapım süreci başlayacak önümüzdeki birkaç yıl içerisinde Burdur Devlet Hastanesinin de modern bir binaya kavuşması ile Burdur’daki hastalarımız artık dışarıda bir hastaneye yönlendirme gibi bir durumumuz kalmayacak.” ifadelerini kullandı.

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive