ManşetBurdur İl Özel İdaresi’nden yoğun çalışma temposu

1 sene ago

Burdur İl Özel İdaresi’nin 2019 Yılı Yol Bakım, Onarım, Kilit Parke Çalışmaları Yoğun Tempoda Hızla Devam Ediyor

2019 yılı için belirlenen çalışma planı kapsamında köylerimizin ihtiyacı olan yol bakım, stabilize, asfalt yama ve kilit parke gibi altyapı hizmetlerine, İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından kış sezonunda da hız kesmeden aralıksız devam ediliyor.

Köylerde yaşayan vatandaşları- mızın kamu hizmetlerinden daha etkin yararlanması, daha kolay ve temiz çevrede, yaşanabilir bir ortamda hayatlarını sürdürmeleri için köy muhtarlarından gelen sözlü ya da yazılı talepler teknik ekipler tarafından en hızlı şekilde yerinde incelenerek değerlendiriyor.

Aciliyet, önem ve öncelik duru- muna göre idare iş makinaları ile yapılabilecek talepler hemen karşılan- makta, diğer talepler ise iş programı çerçevesinde kesintisiz ele alınmakta…

Vali Hasan Şıldak çalışmaları değerlendirdi

Vali Hasan Şıldak, yürütülen çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada; “İl Özel İdaresi olarak köylerimizin ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik çalışmaların kesintisiz olarak sağlanması için yapılan planlamalar düzenli bir şekilde sürdürülmektedir. Özellikle kış şartlarından olumsuz etkilenen köy yollarında yapılan bakım, yama, stabilize ve kumlama çalışmaları ile onarım başta olmak üzere her türlü iyileştirme çalışmaları hızla devam etmektedir. Ekiplerimiz hafta sonları dahil çalışmalarını aralıksız sürdür- mekte, ayrıca köy yerleşim alanlarının beton parke ile kaplanması çalışmala- rına bu yıl erken dönemde başlanarak yıl içerisinde bütün çalışmaların etkili bir şekilde uygulanmasını planlıyoruz” dedi.

Açıklamada, bu kapsamda 2019 yılının ilk iki aylık döneminde;

* 175 köyümüzde uygulanacak 200.000 m2 kilit parke işinin ihale süreçleri tamamlanarak yer teslimleri yapılmıştır. 27 köyümüzde 35.500 m2 kilit parke çalışması tamamlanmış olup, 9 köyümüzde 9 ayrı ekiple çalışmalara hızlı bir şekilde devam edilmektedir. En geç iki ay içinde 175 köyün tamamındaki çalışmalar bitirilecektir.

* Köy yollarımızda 438 km asfalt yama çalışması yapılmıştır.

* Köy içlerindeki sokak ve yollarda kış şartlarından kaynaklanan bozul- maların iyileştirilmesi için 5 stabilize ekibi oluşturulmuş, bugüne kadar 25 köyümüzde toplam 65 km köy içi stabilize kumlama çalışması gerçek- leştirilmiştir.

* Ayrıca Ağlasun İlçesinde Çamlıdere Köyü ile Harmancık Mahallesi arasında heyelan tehlikesi dolayısıyla trafiğe kapatılan yolda, İl Özel İdaresi ekipleri tarafından kayaların ve heyelan tehlikesi bulunan yerlerin temizlenerek yolun tekrar trafiğe açılması için çalışmalara devam edilmektedir.” denildi.

Kodlama : SadeMedia Interactive