GündemManşetBURDUR İL ÖZEL İDARESİ EKİPLERİ’NDEN; YENİ SEZONA HIZLI BAŞLANGIÇ

1 sene ago

2019 iş sezonuna hızlı bir giriş yapan Burdur İl Özel İdaresi asfalt çalışmalarına da başladı. Vali Hasan Şıldak’ın yakın takibi ile erkenden asfalt çalışmalarına başlayan Özel İdare ekipleri, hizmet ağı içerisinde alt yapı standartlarını yükseltiyor. Bu yılki çalışmalarda planlama ve düzenli işleyiş öne çıkarken, Vali Şıldak’ın yakın takibi ve ilgisi de farkı oluşturan bir diğer unsur…

2019 yılı İl Özel İdaresi yatırım programında yer alan sıcak karışım ve sathi kaplama asfalt yapımı çalışmaları üç ayrı noktada başladı.

Burdur Valiliği’nden yapılan açıklamada Özel İdare’nin asfalt çalışmaları hakkında şu bilgiler kamuoyu ile paylaşıldı:

“Asfalt sathi kaplama programında bulunan Yeşilova İlçesi Bayındır – Dereköy arasındaki 6 km bölümün asfalt öncesi alt temel yapımı çalışması tamamlandı. Yine aynı programdaki Ağlasun İlçesi Yukarı Yumrutaş – Çamlıdere arasındaki 6 km bölüm ile Yeşilova İlçesi Düden yolundaki 4 km bölümün alt temel yapımı devam ediyor. Sıcak karışım asfalt programında yer alan Kemer İlçesi Akçaören grup köy yolundaki 5 km bölümünde de alt temel çalışmaları sürüyor.

İl Özel İdaresi 2019 yılı programındaki içme suyu, sulama, kanalizasyon ve köy içi beton parke yapımı çalışmaları da hızlı bir şekilde ilerliyor.

İçme Suyu alanında, 2 köyde çalışmalar tamamlandı, 2 köyde devam ediyor, 1 köyde ise proje ihale aşamasında bulunuyor. Ayrıca 4 köyde içme suyu deposu yapımı devam ederken 3 köyde proje çalışmaları yapılıyor. Yine 6 köyde güneş enerji paneli yapımı sürerken 1 köyde proje çalışması yürütülüyor. 1 köyde ise sondaj çalışması tamamlandı.

Sulama alanında, 8 köyde program kapsamındaki çalışmalar tamamlandı, 5 köyde ise çalışmalar sürüyor.

Kanalizasyon alanında, 12 köyde program kapsamındaki çalışmalar tamamlanmış olup 1 köyde çalışmalar devam ediyor.

Köy içi beton parke yapımında, 175 köy için planlanan toplam 210 bin m2 taş yapımı işinin 111 köyde 160 bin m2’lik bölümü bitirilmiştir. Kalan bölümün bir ay içinde tamamlanması öngörülüyor.

Çalışmaları yakından takip eden Vali Hasan Şıldak, “Yatırım programında yer alan alt yapı çalışmalarını planlı ve düzenli bir işleyişle en hızlı tempoyla yürütüyoruz. Çalışmalarda iyi planlama, disiplinli ve etkili uygulama ile iş heyecanını, takım ruhunu birleştiriyoruz. Özel İdare köylerimizin gelişimine en büyük katkıyı sağlamaya ve Hükumetimizin sağladığı imkanları köylerimize taşımaya devam ediyor.” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive