ManşetBURDUR İL GENEL MECLİSİ’NDEN; turizme destek

6 ay ago

Salda Kayak Merkezi ile Salda Gölü ve çevresinde yol çalışmalarına ağırlık verilecek, Sagalassos’taki yol çalışmaları tamamlanacak.

Burdur İl Genel Meclisi Ekim ayı mesaisine önceki gün Özel İdare Meclis toplantı salonunda ilk oturumla başladı. İl geneline kamu yatırımlarını ulaştıran kuruluşların başında gelen, kırsal kesime de alt yapı hizmetlerini, ilimizin her köşesine götüren İl Genel Meclisi’nin Ekim ayı toplantısında öne çıkan konular, bütçe imkânları ile turizm faaliyetlerine verilecek destekler oldu.

İl Özel İdaresi imkânlarıyla Yeşilova ilçesindeki doğa harikası Salda Gölü ve çevresinde, Salda Kayak Merkezi’ne giden yol’da gerçekleştirilecek olan yol yatırımları ile yine başka bir turizm potansiyeli olan, kültür turiziminde ziyaretçi çeken Ağlasun ilçesindeki Sagalassos’taki yol çalışmaları da tamamlanacak. Salda ve Sagalassos’taki yol yatırımları bu iki yerin turizm alt yapısını güçlendirecek.

İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Bağcı, Salda ve Sagalassos’taki yol çalışmaları, bütçe imkânları ve diger konular hakkında yaptığı açış konuşmasında Meclis üyelerini ve kamuoyunu bilgilendirdi.

Kodlama : SadeMedia Interactive