Burdur İl Genel Meclisi, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık Başkanlığında toplanarak İsrail’in Filistinli vatandaşlara yönelik yaptığı hain terör saldırılarını şiddetle kınadı.

İsrail’in, kadın, çocuk demeden vahşice yaptığı insanlık dışı zulüm ve savaş suçunu nefretle kınadıklarını belirten İl Genel Meclis Başkanı Murat Akbıyık konuşmasında; 

“Sizlerinde bildiği üzere terör devleti İsrail her Ramazan-ı Şerif ayında olduğu gibi bu mübarek Ramazan ayında da Filistin halkına zulmünü artırarak sürdürdü. Şu anda da sürekli hain saldırılarını, masum insanları uçaklardan ve her türlü tahrip gücü yüksek bombardımanlarla sürdürüyor.

İl Genel Meclisinin bu ay ki Meclis Toplantılarında tüm partilerin destekleyeceği bir metin ile bu saldırıları kınayan ve tel’in eden bir karar almamız yerinde olacaktır.

Peygamber Efendimiz (S.A.V), Mescid-i Aksa’nın, Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi’den sonra yeryüzünde ki en faziletli mescidi olduğunu bildirerek “(İbadet maksadıyla) şu üç mescidden başkasına yolculuk yapılmaz. Mescid-i Haram, Mescid-i Resul(Nebevi) ve Mescid-i Aksa” (Buhari, Müslim) buyurmuştur. Bu üç mescid, mübarektir, mukaddestir, faziletlidir ve peygamberler tarafından inşa edilmiştir.

Yıllardır özellikle Ramazan ayında Müslümanlara kendi topraklarında zulüm eden Terörist İsrail bu mübarek Ramazan ayında da masum insanların kanlarını dökmeye devam etmektedir. Ramazan ayında yapılan bu insanlık katliamları yeni değildir. Her yıl bu zulme şahit olmaktayız.

İlk Kıblegahımız, Mescid-i Aksa’da namaz kılan kardeşlerimize, Terör Devleti İsrail’in, kadın, çocuk demeden vahşice yaptığı insanlık dışı zulüm ve savaş suçunu nefretle kınıyoruz.

Bu hain saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralanan kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor. Rabbimden acil şifalar diliyoruz.

İl Genel Meclis Toplantımızda bu zulme hayır demek insani ve ahlaki bir tutum olarak tarihe not düşecektir” dedi.