GündemManşetBURDUR İL GELİŞİM PLANI (Burdur Valiliği ve MAKÜ iş birliğiyle başlatılan örnek çalışma)

3 sene ago

Burdur Valiliği ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) iş birliğiyle hazırlanan “Burdur İl Gelişim Planı” tanıtım toplantısı 6 Nisan 2017 Perşembe günü MAKÜ İstiklal Yerleşkesinde Avşarhan toplantı salonunda gerçekleşti.

Burdur’un geleceğini öngören, ilimizle ilgili verilerin tek bir elde toplanacağı, doğru bilgilerin, sağlıklı veriler ve donelerle Burdur’un gelişim planını ortaya koyacak olan bu çalışma, Burdur için çok önemli, özel bir proje…  Vali Şerif Yılmaz’ın girişimleriyle başlayan, Gelişim Planı fikri, olgunlaşarak, MAKÜ’nün teknik ve akademik destekleriyle somut bir hal aldı. Şimdi de Burdur’un dinamiklerinin katılımıyla, paydaşların da dahil olduğu bu çalışmada ‘sinerjik etki’ hedefleniyor.

Öncelikli sektörler, öncelikli hedefler belirlenerek Burdur’un doğru bir planlama ile doğru bir istikamette gelişmesi, kalkınması amaçlanıyor. Gelişim Planı, aynı zamanda Burdur’un bir anayasası niteliğinde, ortak hedefler etrafında birleşilen bir belge, Burdur’la ilgili bilgilerin yer aldığı doküman, bir envanter olacak…

Burdur’un dinamikleri biraraya geldi,  Vali Yılmaz’ın girişimleriyle başlatılan Gelişim Planı çalışmaları, dünkü katılımla yeni bir içerik, boyut kazandı…

Vali Yılmaz, dün Burdur İl Gelişim Planı tanıtım toplantısında yaptığı açış konuşmasında; “Burdur Valiliği öncülüğünde, Mehmet Akif Ersoy Üniversitemizin teknik ve akademik desteği ile Burdur ilimizin gelişimine yön vermek amacıyla Burdur İl Gelişim Planı çalışmalarını başlatmaya karar vermiş bulunuyoruz. Bu kapsamda, katılımcılık ilkesine dayalı olarak, il’deki ilgili tüm kamu kurum kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarının katılımı ve işbirliği ile, Burdur ilinin mevcut durumu, potansiyelleri ve en önemli gelecek yönelimini içeren, birlikte oluşturacağımız bir İl Gelişim Planı hazırlamayı amaçlıyoruz” dedi.

“Burdur ilinin genel bir resminin ortaya koyularak, mevcut durum analizinin, güçlü ve zayıf yönlerinin, fırsat ve tehditlerinin ve sorunlarının ortaya koyulması lazım. Burada herkesin katkısı olması gerekir” diyen Vali Yılmaz, “plan sonrasında tek bir kaynağı hedef alarak, vizyonlarımızı revize etmemiz gerekecek, 50 yıl sonra sizin stratejik vizyonunuza koymadığınız maddeye devlet para vermeyecek. Bu birlikteliği, bu uyumu bizim sağlamamız gerekiyor. İnşallah hep beraber sizler de destek olursunuz.” şeklinde konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive