GündemManşet“BURDUR İÇİN EL ELE”

3 sene ago

BUTSO Meclis Salonu 3 Ağustos 2016 Çarşamba gecesi, kentin dinamiklerinin biraraya geldiği, siyasi parti yöneticileriyle STK temsilcilerinini katıldığı geniş katılımlı buluşmaya sahne oldu…

Burdur’da 15 Temmuz darbe girişiminin ardından oluşan   birlik ve beraberlik havasını uzun vadeye yaymak, kentin sorunlarının tartışıldığı ve somut çözümlerin üretildiği bir platforma dönüştürmek için başlatılan çalışmalar devam ediyor.

FETÖ 15 Temmuz darbe girişimine karşı Ak Parti, CHP ve MHP il başkanlarının ortak çağrısıyla, kentin dinamikleri geçtiğimiz günlerde 26 Temmuz 2016 Salı tarihinde biraraya gelmiş, ortak deklarasyon yayınlamışlardı… O toplantıda bundan sonra da, aynen darbe karşıtlığında olduğu gibi Burdur için de biraraya gelinmesi gerektiği, Burdur’un sorunlarının tartışılmasında, çözümlerinin bulunmasında bu tür toplantılara devam edilmesi kararı alınmıştı…

Geçtiğimiz Çarşamba akşamı “Burdur için el ele” ana temasıyla Burdur Ticaret Sanayi Odası Meclis Salonu’nda yine kentin dinamiklerinin biraraya geldiği bir toplantı daha gerçekleştirildi. Ak Parti İl Başkanı Süleyman Faki, CHP İl Başkanı Barış Ayten, MHP İl Başkanı Hikmet Ökte, diğer siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile basın mensuplarının katıldığı buluşmada, başta 15 Temmuz darbesi sonrası gelişen süreç değerlendirilirken, bundan sonra da Burdur’un öne çıkan sorunlarında bu tür birlikteliklerin oluşturulması gerektiği vurgulandı.

75 temsilcinin katıldığı toplantıda; bu toplantıların, her ayın ilk Çarşamba günü akşamları, düzenli olarak yapılması, her toplantıda bir gündemin belirlenmesi, bir yürütme kurulu ve sekretaryanın oluşturulması kararlaştırıldı.

Siyasi Parti ve STK’lar BUTSO’da toplandı

BUTSO’da toplanan siyaset ve STK temsilcileri, demokratik karar süreçlerini belirledi.

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO)’da, muhalefetin teklifi, Ak Parti İl Başkanlığı’nın daveti ve tüm STK temsilcilerinin katılımı ile “Burdur için el ele” toplantısı gerçekleştirildi. Ak Parti İl Başkanı Süleyman Faki’nin başkanlığı, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Barış Ayten ve Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hikmet Ökte’nin yönetiminde yapılan toplantı, ev sahibi olarak BUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Çeliker’in açış konuşması ile başladı. Basın temsilcileri ile katılımcı tüm siyasi parti ve Sivil Toplum Kuruluş temsilcilerinin birer konuşma yaptıkları toplantıda; demokratik karar süreçlerinin, aylık toplantılar şeklinde yapılmasına karar verildi.

15 Temmuz FETÖ darbe kalkışması ile başlayan ve Cumhuriyet Meydanı’nda tutulan Demokrasi Nöbetleri süreci devam ederken yapılan toplantılarda, sivil-siyasi bir demokratik platform yapısı oluşturulması fikri gelişti. Geçtiğimiz akşam saat 21:00’de başlayan ve 75 temsilcinin katıldığı toplantıda; bu toplantıların, her ayın ilk Çarşamba günü akşamları, düzenli olarak yapılması, bir yürütme kurulu ve sekretaryanın oluşturulması kararlaştırıldı. Toplantılarda; OHAL sürecinde doğabilecek sıkıntılar ve Burdur’un her türlü problemleri gündem olarak yer alacak.

Kodlama : SadeMedia Interactive