Burdur Belediyesi ekipleri kent merkezindeki karları iş makineleri ile toplayarak Burdur Gölü kenarına taşıdı. Burdur’da iki gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezindeki karlar Burdur Belediyesi ekipleri tarafından iş makineleri ile toplanarak kamyonlara yüklendi ve son yıllarda suyu hızla çekilen ve kuruma tehlikesi ile karşı karşıya olan Burdur Gölü sahiline taşındı.

Burdur Belediyesi kar küreme ve tuzlama ekipleri, kar yağışının görüldüğü ilk andan itibaren çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ana caddeler başta olmak üzere tüm mahallelerde gece gündüz çalışan ekipler, toplanan karları Burdur Gölüne taşıyor. Burdur’da, kar yağışı memnuniyetle karşılanırken, Burdur Belediyesi ekipleri pazartesi gece yarısından itibaren kepçe, greyder ve bobcat ile topladıkları karları Burdur Gölüne taşımaya devam ediyor.

Çalışmaları ilk günden itibaren yakından takip eden Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz “7/24 esasına göre kar küreme, tuzlama ve solüsyon çalışmalarına, başta ana arterler olmak üzere cadde, sokak ve sosyal hayatı etkileyecek alanlarda çalışmalarımızı aksatmadan sürdürdük. Ekiplerimiz gece yarısından itibaren cadde ve sokak kenarlarında toplanan karları Burdur Gölüne ekiplerimiz taşıdı. Karla mücadele ve tuzlama ekiplerinin çalışmalarını aksatmadan tüm mahallelerde devam etmektedir. Tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.