ManşetSporBURDUR GÖLÜ’NDE SU JETİ KEYFİ BAŞLADI

5 sene ago

Türkiye Su Jeti Şampiyonası’nın 4”üncü  Ayak Yarışı, Burdur Gölü’nde 29-30 Ağustos tarihlerinde düzenleniyor.

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun (TMF) 2015 yarış takviminde yer alan Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası’nın 4. Ayağı Burdur Belediyesi’nin desteğiyle Halk Plajında yapılacak. 29-30 Ağustos tarihlerinde ilk kez Burdur Gölü’nde gerçekleştirilecek şampiyonaya Türkiye’nin çeşitli illerinden 30 sporcu katılacak. Şampiyonada sporcular su jetiyle 7 kategoride mücadele edip, Flyboard ile gölde çeşitli akrobasi hareketleri gerçekleştirecekler.

Yarışlar, Standart1 sınıfı (0-110 bg), Standart2 sınıfı (111-179 bg), Standart3 sınıfı (180 bg ve üstü), Pro Açık (Modifiyeli), Bayanlar Kupası, Flyboard, Free Style ve TMF Kupası’nda (Herkese Açık) yapılacak.

Öte yandan 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle hava, deniz ve karada aynı anda organizasyon düzenlenecek. Sujeti yarışlarının yanı sıra motosiklet gösterisi ve yamaç paraşütüyle atlayışlar da gerçekleştirilecek.

Suyunun üçte birini kaybeden Burdur Gölü’ne dikkat çekmek için çeşitli organizasyonlar düzenlediklerini kaydeden Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, “Burdur Gölü dalga boyunun düşük olması dolayısıyla su sporları için çok uygun bir göl. Belediye olarak amacımız, Burdur Gölü’nde su sporlarının tekrar yapılabilmesini sağlamak. Bunun için Halk Plajı’nda çeşitli düzenlemeler yaptık. Hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Motor ve su sporlarını seven herkesi 29-30 Ağustos’ta Burdur’a davet ediyorum. Türkiye Motosiklet Federasyonu’na ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive