AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız’ı ziyarette bulunarak DSİ Burdur yatırımlarını değerlendirdiler. Bilindiği gibi; Devlet Su İşleri (DSİ), ülkemizdeki en önemli yatırımcı, icracı kuruluşların başında geliyor. DSİ’nin Burdur’da il genelinde yürüttüğü pek çok proje, hizmeti bulunuyor. 

“BURDUR DSİ YATIRIMLARI TEK TEK GÖRÜŞÜLDÜ”

DSİ Genel Müdürlüğünün Burdur İlinde gerçekleştirdiği ve yapacağı tüm yatırımları tek tek değerlendirildiğini belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “DSİ Genel Müdürlüğüne yeni atanan Kaya Yıldız’a hem hayırlı olsun ziyareti hem de Burdur ve İlçelerinin İçme Suyu, Baraj, Gölet, Sulamalar, Taşkın Koruma, Dere Islahları, Toplulaştırmaları bütün yönleriyle yapılan çalışmalar değerlendirildi.” açıklamasında bulundular. 

“BUCAK İLÇEMİZİN İÇME SUYU SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN MASTER PLANI DEĞERLENDİRİLDİ”

Bucak İlçesinin içme suyu sorunun çözümü ile ilgili tüm alternatifli master planının değerlendirildiğini belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ Bucak Belediye Başkanımız Emrullah Ünal’ın da hazır bulunduğu değerlendirme toplantımızda Bucak İçme Suyu ile ilgili Genel Müdürlük ve Bölge Müdürlüğünün Alternatifli Master Plan Çalışmaları masaya yatırıldı. Bucak Belediyemizin içme suyuna yönelik çalışmaları gözden geçirildi. Yine DSİ Bölge Müdürü Mahmut Berber ve Burdur Şube Müdürü Ali Kılcı’nında hazır bulunduğu toplantıda Bucak İlçemizde uzun yıllar yaşanan içme suyu kaynaklarına yönelik çalışmalar inceleme, analizler ve alternatifler çerçevesinde değerlendirilmede bulunuldu. Önümüzdeki aylarda yapılacak Bucak’ımıza içme suyu kazandırma çalışmalarının yol haritaları ve yoğunlaşacak konular belirlenmiş oldu. DSİ Genel Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğünün çalışmaları sonrasında, çıkan sonuçlar önümüzdeki aylarda tekrar değerlendirilecektir.” şeklinde açıklama gerçekleştirdiler.

“BURDUR MERKEZ İÇME SUYU BARAJI ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRİLDİ”

Burdur Merkezin içme suyunu karşılayacak olan Belkaya 2 Barajı çalışmalarının da değerlendirildiğini belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “Bu toplantımızda ayrıca Burdur Merkeze içme suyu barajı olarak önümüzdeki günlerde projelerine başlanılacak olan Belkaya 2 Baraj çalışmaları kapsamlı bir şekilde değerlendirildi. Yapılacak olan tüm çalışmaları yakinen takip etmeye devam edeceğiz”dediler. 

“BURDUR GÖLÜ İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRMELER YAPILDI.

KARATAŞ KAPALI SİSTEM SULAMASININ TOKİ-DSİ İŞBİRLİĞİ KAPSAMINDA YAPILMASINI TALEP ETTİK”

Burdur Gölünün en önemli gündemlerinden olduğunu belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “Toplantımızda Burdur Gölümüz en önemli gündem başlıklarımızdan bir tanesi idi. Burdur Gölünde DSİ Genel Müdürlüğümüzün ve Bölge Müdürlüğünün yaptığı gölün kenarında buharlaşmanın etkisini değerlendirilen AR-GE çalışmalarının raporu üzerinde görüşmeler yapıldı. Yine Burdur Gölünü besleyen Karataş Gölü ve çevresindeki Karataş Ovası ve Köylerin Ovalarındaki alanların damlama sulama, kapalı sistem sulamaya alınması için programa aldırdığımız projesi biten Karataş Sulamasının Toki-DSİ işbirliği ile ilgili yapılması kapsamına alınmasını talepte bulunduk. Ayrıca Burdur Gölünün etrafındaki tüm tarım alanlarında damlama sulama ve kapalı sistem sulamaya geçmesi için gerekli planlamaların yapılması için görüşmeler gerçekleştirdik. Genel Müdürümüz tarafından gerekli çalışmaların gerçekleştirilmesi için ilgili birimlere talimatlar verildi.” Açıklamasında bulundular.

“TOPLULAŞTIRMA, TAŞKIN KORUMA ve DERE ISLAH ÇALIŞMALARI DA TEK TEK DEĞERLENDİRİLDİ”

Burdur’da yapılan toplulaştırma, devam eden taşkın koruma ve dere ıslah çalışmaları ile ilgili de görüşmeler yapıldığı söyleyen Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “İlimiz sınırlarında yapılan toplulaştırma çalışmaları, devam eden taşkın koruma, dere ıslahlarının bitirilmeleri konularında taleplerimiz iletildi. DSİ Genel Müdürlüğümüzde çok verimli ve sonuç alıcı bir toplantı gerçekleştirdik. Bu toplantının düzenlenmesinden ve İlimize katkılarından dolayı Genel Müdürümüz Kaya Yıldız Beye ve DSİ Genel Müdürlük, Genel Müdür Yardımcılarına ve Daire Başkanlarına,Bölge Müdürümüz Mahmut Berber ve Ekibine,Burdur Şube Müdürü Ali Kılcı ve Çalışanlarına teşekkür ederiz.”dediler.