ÇevreManşetBURDUR GÖLÜ, düğün çekimleri için en çok tercih edilen yerlerden biri

3 sene ago

Şehrimizde yeni evlenen çiftler, gelinlik ve damatlıkla yapılan albüm çekimlerinde genellikle Burdur Gölünü tercih ediyorlar.

Geçtiğimiz hafta alg patlamasının yaşandığı, kirlilik düzeyi hat safhaya ulaşan Burdur Gölü’nün görüntüsü bu hafta normale dönerek yine Burdur halkının dinlenmek ve gezmek için gittiği uğrak yerlerden olmaya devam ediyor. Burdur’un en büyük doğa harikalarından biri olan, ama son yıllarda aşırı derecede çekilerek, kurumaya yüz tutan Burdur Gölü, son üç yıldır Burdur Belediyesi’nin yapmış olduğu gezinti ve dinlenme alanları ile biraz olsun hareketlenmeye başladı. Geçtiğimiz yıllarda yat gezilerinin de başladığı Burdur Gölü son hali ile gelin ve damatların fotoğraf çekimi için istedikleri en önemli mekânlardan biri haline geldi.

Fotoğrafçı Mehmet Eryılmaz; “Birkaç yıldır yeni evlenecek çiftler fotoğraf stüdyolarında yapılan düğün çekimlerinin yerine doğa çekimi dediğimiz Burdur’un tarihi ve doğal güzellikleri olan mekanlarda çekilmesini istiyorlar. Ben de öncelikle Burdur’un tarihi mekanları olan Taş Oda, Ulu Camii gibi yerlerde çekimlerimi yaptıktan sonra Burdur Gölü’ne geçiyoruz. Burdur Gölü her ne kadar kurumaya yüz tutsa da fotoğraf çekimleri için harika bir doğal güzellik. Burdur Gölü’nün rengi, sahili, gün batımı biz fotoğrafçıların en büyük dekoru. Su ve doğal güzellik bu arada fotoğraf çekimi için gelen gelin ve damada da huzur veriyor ve çok rahat poz verebiliyorlar.

Geçtiğimiz yıllara oranla Burdur Gölü’nde son yapılan güzelleştirme çalışmaları biz fotoğrafçılar için de bir avantaj oldu. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim Burdur Gölü kenarında yaptığım çekimleri görenler bu çekimler ‘Antalya’da bir sahilde mi yapıldı?’ diye soruyorlar. Burdur Gölü hepimiz için büyük bir nimet bunun kıymetini hepimiz bilmeliyiz, ve daha fazla kurumaması için elimizden gelen çabayı göstermeliyiz. Çünkü Burdur Gölü bize hava, su, mesire alanı ve ekmek kapısı diyebilirim” diye konuştu.

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive