ManşetBURDUR GAZETECİLER CEMİYETİ’nden RAFTİNG ETKİNLİĞİ

1 sene ago

Burdur Gazeteciler Cemiyeti (BGC) yönetimi ‘yaz etkinlikleri’ kapsamında hafta sonu 12 Ağustos 2018 Pazar günü  üyeleri, ilimizdeki medya mensupları için Antalya Manavgat Köprülü Kanyon’da ‘rafting’ etkinliği organize etti.

Gazetecilerin aileleriyle birlikte katıldıkları hafta sonu rafting heyecanını “biraraya gelmek, Burdur’daki basın camiası arasındaki ilişkiyi, dayanışmayı güçlendirmek için düzenledik” diyen Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel, “biz gazeteciler daha çok bir araya gelmeyi, bu tür buluşmalara ihtiyacımız var. Yoğun gecen bir haftada mesleğimizi icra ederken en çok ailelerimizi ihmal ediyoruz. Yaz etkinliklerimiz kapsamında bayram öncesinde herkesin hoşça vakit geçirdiği güzel bir etkinliğe imza attık” değerlendirmesinde bulundu.

Burdur Gazeteciler Cemiyeti yönetimi, Köprülü Kanyon’da organize ettiği rafting buluşmasında, ilimizde görev yapan basın çalışanlarına keyifli bir hafta sonu yaşattı. Antalya’nın Manavgat İlçesi’nde bulunan Köprülü Kanyon’da gerçekleşen rafting etkinliğinde gün boyunca doyasıya eğlenen basın çalışanları, gündemin yoğunluğundan uzak kendilerine vakit ayırma fırsatı buldular.

Etkinliğe dair görüşlerini paylaşan BGC Başkanı Kürşat Tuncel, “Mesleğimizin yoğun temposu, zaman zaman sosyal yaşamımızda bazı kısıtlamalara sebep oluyor. 30. Yıl etkinliklerimiz çerçevesinde yönetim olarak farklı bir etkinlikle hem eğlenelim hem de dayanışmamızı, meslek birliğimizi günlendirelim istedik. Hep birlikte doyasıya eğlenip keyiflir bir haftasonu geçirdik” dedi.

Burdur Gazeteciler Cemiyetinin organizasyonuyla gerçekleşen rafting etkinliği için pazar günü sabahın erken saatlerinde yola çıkan basın mensupları, Köprülü Kanyon’da hep birlikte keyifli bir haftasonu geçireceklerinin sinyalini sohbetleriyle, samimiyetleriyle gösterdiler. Hem sosyal bir etkinlik hem de mesleki dayanışmayı güçlendirmek için organize edilen buluşma gün boyunca bol kahkahalı sürdü.

Rafting etkinliğinin ardından değerlendirmelerini paylaşan Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel, “Göreve geldiğimizden bu yana geçen 2 yılı aşkın sürede hem mesleki hem de dayanışma gücümüzü artırmak için çeşitli etkinliklere imza attık. Bunları yeterli bulmuyoruz. Burdur Gazeteciler Cemiyeti 30 Yaşına giriyor. 30. Yıl etkinliklerimizi dolu dizgin sürdüreceğiz. Kültür gezileri, eğlenceler, buluşmalar, mesleki eğitimler, konferanslar yaparak, 2018-2019 Yıllarında adımızdan sıkça söz ettireceğiz.

Bu etkinliklerimiz boyunca hem gücümüzü hem de dayanışmamızı artıracağız. Mesleğimizin yoğun temposu zaman zaman sosyal yaşantımızda bizi bazı kısıtlamalara sürüklüyor. Kendimize, ailemize vakit ayıramadığımız dönemler oluyor. Bu tür etkinliklerle hem kendimize hem ailelerimize vakit ayırdığımız gibi üyelerimizle, meslektaşlarımızla dayanışmamızı da güçlendiriyor” şeklinde konuştu.

Köprülü Kanyon’da gerçekleşen rafting etkinliğinde basın mensuplarının doyasıya eğlenip, güzel vakit geçirdiğini dile getiren Tuncel, “Yalnızca il merkezinden değil, ilçelerden gelen meslektaşlarımız, dostlarımız da bizimle oldular. İlçelerimizi de önemsiyoruz ve onlara yönelik etkinliklerimizi, buluşmalarımızı da artıracağız” diyerek, 2019 yılını da 30. yıl teması içersinde bol etkinlikle geçireceklerini aktardı.

Kodlama : SadeMedia Interactive