GenelBurdur Gazeteciler Cemiyeti yönetiminden Ankara turu

4 sene ago

Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, geçtiğimiz Perşembe günü gerçekleştirdikleri Ankara turunda, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Burdur Milletvekillerini ziyaret etti.

Bu yılki ‘24 Temmuz Basın Bayramı’ dolayısıyla Burdur’da farklı, geniş katılımlı bir etkinlik düzenleme kararı alan Cemiyet’in yeni yönetimi program hazırlıklarını sürdürüyor. İlk kez düzenlenecek olan ‘Burdur Gazeteciler Cemiyeti Özel Ödülleri’ etkinliği için Ankara’da çeşitli temaslar gerçekleştiren Cemiyet yönetim kurulu üyeleri, ilimiz Milletvekilleri ile görüş alış-verişinde bulundular.

CHP Milletvekili Mehmet Göker’le rahatsızlığı nedeniyle TBMM’de bulunamadığı için görüşemeyen Cemiyet yönetimini AK Parti Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Reşat Petek ağırladı. 24 Temmuz Basın Bayramı’nda Burdur Gazeteciler Cemiyetinin ilk kez düzenleyeceği etkinliklerle ilgili bilgi verip, destek isteyen BGC Başkanı Kürşat Tuncel, Vekillere misafirperverliği ve Cemiyet’in düzenleyeceği etkinliğe gösterdikleri yakın ilgi ve önerileri için teşekkür etti.

Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel ile yönetim kurulu üyeleri Serkan Şimşek, Bilal Karasakal, Onur Özkan, Meral Öztürk ve Bahtiyar Turan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Reşat Petek’i ziyaret etti. Milletvekili Mehmet Göker’in rahatsızlığı nedeniyle yer alamadığı görüşmelerde, Danışmanları Alparslan Türeli ve Yasemin Küçüksönmez cemiyet yönetimine eşlik etti.

Ziyaretlerde Cemiyet Başkanı Kürşat Tuncel, yeni yönetimin şehrin sorunlarına müdahale eden, sentezci bir yaklaşımla siyasilere yardımcı olmaya çalışan önemli bir noktaya geleceğini belirtip, 24 Temmuz Basın Bayramı’nda yapılması planlanan etkinliklerle ilgili bilgi verip, Milletvekillerinden destek istedi.

Yeni yönetim Burdur’u yönlendiren merkez olacak

TBMM’de ilk olarak Milletvekili Bayram Özçelik’le biraraya gelen BGC Başkanı Kürşat Tuncel ve yönetim kurulu üyeleri, şehirde, ülkede ve dünyada hızla değişen siyasi gündem hakkında görüş alış-verişinde bulundular.

Burdur’a hizmet için 14 yıldır elinden gelenin en iyisini yapmaya gayret ettiğini söyleyen Milletvekili Özçelik, Cemiyetin yeni yönetiminin Burdur’un gelişimi için siyasileri yönlendiren bir merkeze oturacağına inandığını ifade etti.

Milletvekili Özçelik’le Meclis turu

Burdur Gazeteciler Cemiyeti yöneticilerine Meclis’i gezdirip, toplantıların yapıldığı genel kurula götüren Milletvekili Bayram Özçelik, Meclis Muhabirlerinin çalışma alanlarını ve toplantı salonlarını tanıttı. Anadolu Ajansı’nın Burdurlu Meclis Muhabiri Ali Hakan Der’le görüşen Gazeteciler Cemiyeti yöneticileri, TBMM Muhabirlerinin çalışma şartları, yoğunluğu hakkında bilgi aldılar.

Göker’in odasında birlik mesajı

Daha sonra Milletvekili Özçelik, Cemiyet yöneticilerini Mehmet Göker’in Meclis’teki odasına götürdü. Milletvekili Göker’in danışmanları Alparslan Türeli ve Yasemin Küçüksönmez’in ağırladığı ziyarette, Milletvekili Özçelik “Siyasi tartışmalarımızı farklı alanlarda hizmetlerimizi farklı alanlarda sürdürmeliyiz. Burdur Milletvekilleri ve siyasileri olarak, Burdur’a hizmet noktasında farklı siyasi partilerde olan Milletvekili Mehmet Göker ile Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’le birlikte olabilmeliyiz ve oluyoruz.” ifadelerini kullandı. Özçelik, Mehmet Göker’i arayarak, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Milletvekili Petek genel kuruldan geldi

Öğleden sonra TBMM’de yargı alanında yapılacak değişikliklerin görüşüldüğü genel kurula katılan Burdur Milletvekili Reşat Petek, görüşme arasında Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel ve yönetim kurulu üyelerini ağırladı. Kendisinin de köşe yazarlığı ve TV programlarında yorumcu olarak uzun süre görev yaptığını hatırlatan Milletvekili Petek, cemiyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi, Cemiyet’in 24 temmuz etkinliğine destek olacağını belirtti.

BGC Başkanı Tuncel’den teşekkür

Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Reşat Petek’le birlikte Mehmet Göker’in Danışmanlarına misafirperverliklerinden dolayı teşekkür eden Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel, 24 Temmuz Basın Bayramında Burdur’da ilk kez düzenlenecek etkinliklerle ilgili yapılan görüşmelerde önemli adımlar atıldığını söyledi. Cemiyet Başkanı Tuncel, Milletvekili Göker’e geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive