GündemManşetBurdur Gazeteciler Cemiyeti (BGC), Bayram Gazetesi geleneğini canlandırıyor

2 sene ago

Burdur Gazeteciler Cemiyeti (BGC) dini bayramların vazgeçilmez basın-yayın geleneklerinden biri olan “Bayram Gazetesi” geleneğini ilimizde yeniden canlandırıyor. Burdur Gazeteciler Cemiyeti’nin son bir yıldır iş başında olan yeni yönetimi, farklı projelerine bir yenisini daha eklemeyi başardı.

Burdur Gazeteciler Cemiyeti, önemli bir çalışmaya imza atarak Ramazan Bayramı’na özel “Bayram Gazetesi” çıkardı. Burdur’un dinamiklerini, değerlerini yansıtan bayram sayısında, tarım- hayvancılık ve turizm değerlerinin ön plana çıkarken gazetede, ‘yol ekonomisi’ geniş bir yer kaplıyor.

BGC Başkanı Kürşat Tuncel, “yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte, Bayram gazetesi çıkarma fikrinin olgunlaşması ile birlikte, istedik ki; bu gazete Burdur’u yansıtsın, Burdur’umuzun öne çıkan dinamiklerini, değerlerini sayfalara taşısın. Çünkü; Burdur Gazeteciler Cemiyeti bir meslek örgütü olmanın ötesinde Burdur’u tanıtma misyonu, Burdur’u daha ilerilere taşıma çabalarına katkı koyan bir kurum olma hedefi taşıyor. O nedenle hazırladığımız Bayram Gazetesinde zengin bir içerik, farklı bir tasarım, geniş bir dağıtım hedefledik…”

Burdur genelinde bütün ilçelere de dağıtımı yapılarak bayram tatilinde okurlara ulaşacak olan bu özel çalışmanın Burdur’la ilgili öne çıkan konularda referans olması, Burdur basın tarihine geçmesi hedefleniyor.

Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel ve yönetim kurulu üyeleri, önemli bir çalışmaya imza atarak, Ramazan Bayramı’nda “Bayram Gazetesi” çıkarmaya karar verdiler. Yoğun bir çalışmayla Burdur’un tarım ve hayvancılık alanlarındaki önderliğiyle problemlerini yayımlanan haberlerde ortaya koyan ekip, kültürel ve turistik alanların tanıtımını da ön plana çıkardı. Burdur’un yıllardır yol ekonomisinden alamadığı payın manşete taşındığı gazete, ücretsiz olacak ve bayram boyunca okuyucularıyla olacak.

Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel, “Türkiye’de önemli bir kültür hizmeti haline gelen Bayram Gazetesini, Burdur’da da hayata geçirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Göreve başlarken farklı bir yönetim, farklı bir çalışma anlayışı içinde olacağımızı söylemiştik, bir yıldırda yaptığımız çalışmalarla bunu kamuoyuna gösterdiğimizi düşünüyoruz. Bayram Gazetesi’nde ele aldığımız, okuyucularımıza aktardığımız konular, Burdur’un tanıtımını ön plana taşıdığı kadar, Burdur’un geleceğini de ilgilendiriyor. Hemşehrilerimizin bu bayramı, Bayram Gazetesi’ni okuyarak geçirmelerini diliyoruz” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive