GenelBurdur Emniyeti ilimizdeki hırsızlık vakalarını kısa sürede aydınlatıyor

5 sene ago

Burdur’da Emniyet güçleri halkın huzur ve güvenliğini sağlamak için etkin bir mücadele ortaya koyuyor. Son günlerde artış gösteren hırsızlık ve dolandırıcılık vakalarına karşı tedbirlerini artıran Burdur Emniyeti, üç hırsızlık vakasını en kısa zamanda aydınlattı. Emniyet Müdürlüğü son bir hafta içersinde ilimizde ortaya çıkarılan vakalar hakkında şu bilgileri kamuoyu ile paylaştı:

“OLAY 1: 09.08.2015 günü saat 15:30 sıralarında ilimiz Halk Plajı Otobüs Durağında ve aynı gün saat 16:00 sıralarında ilimiz Atatürk Mahallesi Ali Kemal Erdem Bulvarı yeni Adliye Binası önünde şahıs üzerinden Telefon Hırsızlığı olayı meydana gelmiş, şüphelinin hırsızlık olaylarını üzerinde plakası olmayan bir otomobil ile kontör sorma bahanesi ve telefonunu kullanmak istediğini söyleyerek gerçekleştirdiği anlaşılmıştır.

Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği Ekiplerinin çalışmaları neticesi ve müştekilerin vermiş oldukları eşgal doğrultusunda, şüpheli şahıs ve araç aynı gün saat 16:50 sıralarında Karamanlı ilçesinde yakalanarak, olaylarda kullanılan araç ve şüphelinin üzerinden çıkan telefonlar il merkezimize getirilmiştir. Şüpheli E.N. 10.08.2015 günü çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Burdur Kapalı Ceza evine konulmuştur. Şüphelinin üzerinden çıkan telefonlar mevcut hali ile müştekilere teslim edilmiş ve mağduriyetler giderilmiştir.

OLAY 2: 06.08.2015 günü ilimiz Burç Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde faaliyet gösteren LC WAIKIKI mağazasından çanta hırsızlığı olayı meydana gelmiştir. Müşteki Y. E. ninçantası alış-veriş sırasında çalınmıştır.

Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği Ekiplerimizin tarafından yapılançalışmalarda, şüphelilerin Z.Y. ve H.Y. isimli şahıslar oldukları tespit edilmiştir. Şüpheliler Kırşehir ilinde yakalanmış, karışmış oldukları diğer suçlardan dolayı çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine konulmuştur.

OLAY 3: 10.08.2015 günü ilimiz Konak Mahallesi Gazi Caddesi üzerinde faaliyet gösteren, A. Sarraf isimli işyerinden oyalamak sureti ile altın hırsızlığı olayı meydana gelmiştir. İşyerine müşteri olarak gelen bayanın, işyeri çalışanınıoyalamak sureti iletezgâh üzerinde bulunan bileziklerden birisini cüzdanın altına saklayarak aldığı ve işyerinden ayrıldığını anlaşılmıştır.

Müştekinin vermiş olduğu eşkaldoğrultusunda ve güvenlik kamera kayıtlarını incelenmesinden elde edilen fotoğraflardan, şüphelinin benzer suçlardan birçok kaydı bulunan, halen birçok suçtan aranmakta olan C.D. olduğu tespit edilmiştir. Şüphelinin ilimize İzmir iline kayıtlı bir araçla gelerek olayı gerçekleştirdiği tespit edilmiş, şüphelinin yakalama çalışmaları devam etmektedir.”

 

 

Kodlama : SadeMedia Interactive