EğitimManşetBurdur, eğitim alt yapısının en iyi olduğu iller arasında

3 sene ago

2016-2017 eğitim öğrenim dönemi Burdur’da da 9 Haziran 2017 Cuma günü sona erdi, öğrenciler yaz tatiline ‘merhaba’ demenin sevincini yaşadı. Burdur’da ilk orta ve lise düzeyinde il genelinde toplam 43 bin 823 öğrenci karne alarak yaz tatiline girdi. İlimizde görevli 3 bin 756 öğretmen için de yaz tatili dönemi başlamış oldu.

Şehrimizdeki karne dağıtım töreni anlamlı bir mekanda gerçekleşti. Burdur merkezde depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılan yerine inşa edilen modern okulu binasına, 15 Temmuz darbe girişiminin Burdur Çeltikçili Şehitlerinden Polis memuru Akif Altay’ın ismi verilmişti… Bur- dur’daki eğitim sezonunun kapanış programı Burdur Şehit Akif Altay Ortaokulu’nda gerçekleşti. Vali Şerif Yılmaz, Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Garnizon Komutanı Cem Tuce, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Milli Eğitim Müdürü Mah- mut Bayram’ın yanı sıra FETÖ’nün darbe girişimi sırasında Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığına yapılan saldırıda şehit düşen polis memuru Akif Altay’ın annesi Fadime ve eşi Gülsüm Altay ile yakınları da törene katıldı.

Vali Yılmaz: “Burdur’da okul, veli, öğrenci üç ayağını sağlayıp, eğitimde başarıyı yakalamışız”

Vali Yılmaz, yaptığı konuşmada, Burdur’un eğitim altyapısı en iyi iller arasında yer aldığını kaydederek, “Okul, veli, öğrenci üç ayağını sağlayıp, eğitimde başarıyı yakalamışız… Çocukların karnelerinde eksik olabilir. Karneler sadece notlarla ilgili öğretmenlerimizin değerlendirmesidir. Çocuklarımızın kişilikleriyle ilgili değerlendirme değildir.” diye konuştu.

Milletvekili Özçelik: “Burdur’un övünç     duyduğumuz alanlarından biri de eğitim”

Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik de konuşmasında Burdur’un bir eğitim kenti olduğunu hatırlatarak “Burdur’un övünç duyduğumuz sevindiğimiz alanlarından bir tanesi de eğitim. Eğitim alanında gerçekten çok güzel bir ivme yakaladık. 2003-2004 yıllarından sonra eğitimde yükselişe geçen bir eğitimimiz var. Bu sayede çocuklarının daha iyi ve güzel eğitim almak için Burdur’a gelen aileleri var” dedi.

Şehit Polis’in annesi Gülsüm Altay, okulda düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilere karnelerini ve hediyelerini verdi. Programın finalinde protokol üyeleri tarafından öğrencilere karneleri dağıtıldı.

Kodlama : SadeMedia Interactive