EkonomiManşetBurdur, düve üretim merkezi ilan edildi

3 sene ago

‘Tarım ve hayvancılık kenti Burdur’da, hayvancılık sektörünü daha ileriye taşıyacak olan projeler gündemde… Bunlardan biri de; Burdur’un düve üretim merkezi olarak ilan edilmesi. Burdur alacağı bu teşvikle, Türkiye’nin en önde gelen düve üretim merkezlerinden biri olmayı hedefliyor.

Burdur’un tarım ve hayvancılık potansiyeli, AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik’in Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’i makamında ziyaretinde gündeme geldi. Bakan Çelik, Burdur’un hayvancılık’ta öncü bir olduğuna dikkat çekerken, Burdur’un teşvik kapsamında düve üretim merkezi olarak ilan edildiğini belirtti.

Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’i makamında ziyarette bulundu. Burdur’un hayvancılık faaliyetleri konusunda bilgi alışverişinde bulunan Özçelik, Burdur’da bulunan birlik ve kooperatiflerin Ankara’ya gelerek Bakanlık’ta görüşme yapmak istediklerini iletti.

Bakan Çelik de toplantı isteğini olumlu bularak önümüzdeki haftalarda Burdur’dan gelecek heyet ile görüşeceklerini ifade etti. Bakan Çelik, Burdur ilinin teşvik kapsamında “DÜVE ÜRETİM MERKEZİ” olarak ilan edildiğini söyledi.

Burdur’un hayvancılık’ta öncü bir il olduğunun altını çizen Bakan Çelik, teşvikle beraber büyükbaş hayvancılık alanında yetiştiricilerin bu teşvikten ziyadesi ile yararlanacağını belirtti.

Milletvekili Özçelik’in yıllardır gündeme getirdiği ve Bakanlık ile sürekli istişarede bulunduğu BURDUR’un hayvancılıkta “HASTALIKTAN ÂRİ İL” olma konusunda müjdeyi de paylaşan Bakan Çelik, “Bu şekilde Burdur hayvancılıkta daha da ilerleyecektir. Bu proje kapsamında hayvan hastalıkları konusunda gerekli tüm yardımı Bakanlık olarak yapacağız. Burdurlu üretici ve yetiştiricilerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive