ManşetSağlıkBurdur Devlet Hastanesi’nde ‘MİDE KÜÇÜLTME’ ameliyatları yaygınlaşıyor

5 sene ago

Burdur Devlet Hastanesi’nde 2015’in Ekim ayında Opr. Dr. Ali Yağcı tarafından ilk kez ameliyatı gerçekleştirilen mide küçültme operasyonları artarak sürüyor. 8. hasta olarak kayıtlara geçen 153 kilo olan R. Hayrettin Yıldız’ın da başarılı ameliyatla midesi küçültüldü.

Burdur Devlet Hastanesi’nde mide küçültme ameliyatlarının devam ettiğini, özel hastanelerde 15-20 bin ve Antalya Tıp Fakültesi’nde ise 5 bin TL fark alındığını belirten Opr. Dr. Ali Yağcı, “Burdur Devlet Hastanesi’nde obezite hastalarla mücadeleye başladık. Yaklaşık iki, üç ayda obezite hasta diye tabir edilen 8. hastamıza başarılı Laparoskopi ameliyatı ile midesini küçülttük” bilgisini paylaştı.

25 yıldır aşırı kilolarıyla baş edemeyip her türlü tedbiri ve perhiz yapmasına rağmen bir türlü zayıflayamayan 49 yaşındaki R. Hayrettin Yıldız, çareyi ameliyat olmak da buldu. Yıldız, “Devlet Hastanesi’nde mide küçültme ameliyatı olduğunu basından öğrendim. Yapılan tetkiklerle de ameliyat olmam gerektiğini belirttiler. Başarılı ameliyat sonrasında şu anda çok iyi durumdayım. Yıllardır bu aşırı kilolardan kurtulmayı amaçlıyordum. Opr.Dr Ali Yağcı ve ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Ali KAPAN

Kodlama : SadeMedia Interactive