AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, İl Başkan Yardımcısı Güner Arslan Burdur Devlet Hastanesi inşaatında incelemede bulundular. 

Hastane inşaatını inceleme sonrası Burdur Milletvekili Bayram Özçelik ve beraberindeki heyet İl Sağlık Müdürü Reha Sermed Aygören, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr.Musa Murat Erk, Destek Hizmetleri Başkanı Ufuk Aydeniz, Burdur Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Nedim Ongun, Destek Hizmetleri Başkan Yardımcıları Adnan Çelik ve Uğur Üstün’le bir araya gelerek inşaat durumu ve Burdur Sağlık Yatırımları ile ilgili görüşme gerçekleştirdi. 

“SAĞLIK YATIRIMLARINDA BURDUR HAK ETTİĞİ YATIRIMLARI ALMAYA DEVAM EDİYOR”

Sağlık alanında birçok yatırımın Burdur’a yapıldığını belirten Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “ Sağlık Bakanlığımız Burdur ilimize birçok yatırımı kazandırdı ve yeni yatırımlarla ilgili de çalışmalar sürmektedir. Burdur Merkez yapımı devam eden Burdur Devlet Hastanesi inşaatında incelemede bulunduk. Yaptığımız inceleme sonrasında İl Müdürümüz Reha Sermed Aygören ve ekibi ile inşaatın durumu yeni hangi bölümler açılabilir ve ilimiz genelinde yapımı devam eden ve yapılacak olan yatırımlarla ilgili görüşmeler gerçekleştirdik. Devlet Hastanesi inşaatımız 86 dönümlük arazi üzerine inşaa edilmektedir. 82 yoğun bakım, 115 poliklinik, 6 doğum salonu, 36 acil müşahede yatağı, 24 diyaliz ünitesi ve toplam 475 (Tek Kişilik, 2 kişilik ve Suit tek kişilik) yatak sayısı ile NİTELİKLİ HASTANE olacaktır. Yine Hastanemizin 256 araçlık kapalı otopark ve 495 araçlık araç otoparktı olacaktır. Daha önceki basın açıklamalarımızda da ifade ettiğimiz gibi yeni Hastanemizde Anjio Ünitesi ve Laboratuarı ile bölge halkına hizmet verecek büyüklükte Fizik Tedavi Rehabilitasyon Ünitelerinin kurulması için İl Müdürlüğümüz, Başhekimliğimiz çalışmalar gerçekleştirmektedir. Bizde Sağlık Bakanlığımıza ıslarla talebimizi iletmekteyiz. Yine hastanemizin yapımı tamamlandıktan sonra ki süreçte ise Mehmet Akif Ersoy Üniversitemizin Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Yüksek Okulları ile bütünleştirerek Mehmet Akif Ersoy Üniversitemiz, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sağlık Bakanlığımız ile AFİLE (Afilasyon) yöntemi ile Eğitim Araştırma Hastanesine dönüştürülmesi nihai hedefine ulaşmak istiyoruz. Devlet Hastanemizin yapımında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sağlık Bakanımız Sn. Dr. Fahrettin Koca’ya, Bakan Yardımcımız Halil Eldemir ve Bakan Yardımcılarımıza, Genel Müdürlerimize ve arazi tahsisi konusunda bizlere yardımcı olan Milli Savunma Bakanımız Sn. Hulusi Akar’a teşekkür ederim. Burdur’umuzda yeni yatırımlar kazandırmak için Milletvekilleri olarak bizler, teşkilatımızla birlikte çalışmalarımıza devam edeceğiz.” İfadelerine yer verdi. 

“YENİ DEVLET HASTANEMİZ MİLLET BAHÇESİNİN İLE BÜTÜNLEŞECEK” 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Burdur’a yapılacak olan yatırımlar arasında açıkladığı Millet Bahçesinin de yeni hastane arazisinin bitişinde olduğunu belirten Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “ Çevre ve Şehircilik Bakanımızın Burdur Merkezde yapılacağını açıkladığı Millet Bahçesi projesi hastane arazimizin yan tarafında bulunmakta. Göl Kenarına doğru, Türkiye’nin en güzel Millet Bahçelerinden bir tanesi de İlimize kazandıracağız. Millet Bahçesinin ihalesi de 12 Temmuz 2021’de gerçekleştirilecektir. Bu güzel proje içinde başta Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sn. Murat Kurum’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.”dedi. 

“YENİ YATIRIMLAR İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR” 

Burdur’a yeni yatırımlar kazandırmak için çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi “ Burdur’umuzda yeni yatırımlar gerçekleştirmek için hem sahada hemde Müdürlerimizle görüşmelerimizi gerçekleştiriyoruz. Milletvekilimiz Bayram Özçelik ile yapımı devam eden Devlet Hastanesi inşaatında incelemelerde bulunduk. Burdur’umuzda ihtiyaç olan yatırımlarımızla ilgili de İl Müdürümüz ve ekibi ile görüşmeler gerçekleştirdik. Burdur’umuzdaki yatırımlarımızı Milletvekillerimizle birlikte takip etmeye yeni yatırımlar için çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.” Şeklinde açıklamada bulundu.