GündemManşetBurdur, demokrasi şehidini uğurladı!

4 sene ago

Burdur ili Çeltikçi ilçesi nüfusuna kayıtlı olup, Isparta İl Emniyet Müdürlüğü kadrosunda Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde görev yapmakta iken geçici olarak Özel Harekat Daire Başkanlığı emrinde görevlendirilen Polis Memuru Akif Altay, bir takım şer odakları ve çapulcular tarafından başlatılan darbe girişimi sırasında Özel Harekat Daire Başkanlığı’nın Ankara Gölbaşı’ndaki kampüsüne yapılan saldırıda şehit olmuştu…

15 Temmuz 2016 Cuma günü Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde FETÖ/PDY yanlılarının başlattığı darbe teşebbüsünde Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığına yaptıkları saldırı sonucu ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan Özel Harekat Polisi Akif Altay dün Burdur Ulu Camii’nde düzenlenen törenle memleketi olan Çeltikçi Güvenli köyünde 18 Temmuz 2016 Pazartesi günü toprağa verildi.

Ulu Camii’nde yapılan tören ve dualardan sonra Şehit Özel Harekat Polisi Akif Altay tekbirlerle ve birlikte görev yaptığı Özel Harekatçı arkadaşlarının omuzlarında memleketi olan Çeltikçi Güvenli köyünde son yolculuğuna uğurlandı.

Burdur Ulu Camii’nde düzenlenen törene Vali Şerif Yılmaz, Ak Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Reşat Petek, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Garnizon Komutanı P. Albay Hakan Tutucu, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Askeri Erkan, Emniyet Teşkilatı, Şehit Polisin ailesi ve yakınları, Burdur halkı katıldı.

Törende İl Emniyet Müdürlüğü Sosyal Hizmetler Şube Müdürü İbrahim Kösen Şehit Polis Akif Altay’ın biyografisini okudu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından İl Müftüsü Hıdır Bayrak ve Müftü Yardımcıları tarafından şehidin cenaze namazı kılındı. Ulu Camii’nde yapılan tören ve dualardan sonra Şehit Özel Harekat Polisi Akif Altay tekbirlerle ve birlikte görev yaptığı Özel harekatçı arkadaşlarının omuzlarında memleketi olan Çeltikçi Güvenli köyünde son yolculuğuna uğurlandı.

Şehidin cenaze töreninde gözyaşları sel oldu. 53 yaşında ve üç çocuk babası olan Şehit Özel Harekat Polisi Akif Altay’ın cenazesi Cami avlusuna girdiği an görev yaptığı Özel Harekatçı arkadaşları gözyaşları içerisinde arkadaşlarının naaşlarını omuzlarına alarak kalafata koydular. Şehidin en küçük çocuğu olan kızı törende döktüğü sessiz gözyaşları ile yürekleri dağladı! Oğulları, eşi ve annesi şehidin tabutuna sarılarak gözyaşı döktüler. Sadece şehit yakınları değil törene katılan binlerce Burdurlu gözyaşları içerisinde şehidimiz için son görevlerini yaparak ebedi yolculuğuna uğurladı.

Filiz ERYILMAZ

 

Kodlama : SadeMedia Interactive