GündemManşetSiyaset‘Burdur, daha iyi hizmetler hak ediyor’

11 ay ago

31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesinde şehrimizde AK Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt’un çalışmalarına destek vermek ve ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ dolayısıyla bir dizi programa katılmak üzere ilimize gelen hemşehrimiz Aile ve Sosyal Politikalar eski Bakanı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşen Gürcan, dün Grand Özeren Otel Toplantı salonunda basın mensupları ile bir araya geldi.

Ayşen Gürcan’a, AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan ile ve Cumhur İttifakı- AK Parti Burdur Belediye Başkanı Adayı Deniz Kurt’ta eşlik etti.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “Yerel seçimlerle alakalı çalışmalarımızdan, kıymetli Bakanımızın yıllardır hem bir Akademisyen olarak, hem de Devlette aldığı görevlerle beraber kanadığı tecrübelerden istifade etmeye çalıştık. Belediye Başkan Adayımız Deniz Kurt ile yaptığımız çalışmalarda yine Sayın Bakanımız gerçekten büyük katkılar sağladı.

Biz üç günlük programlar içerisinde sizlerle bölük pörçük karşılaştık. İstedik ki Burdur’daki basın mensupları ile Sayın Bakanımızı bir araya getirelim, Burdur ile ala- kalı, hepimizin Burdur’un çocuklarıyız, Burdur ile ilgili düşüncelerimiz, fikirlerimiz var, dolayısı ile bu konuda sizlerle bir araya gelelim istedik” şeklinde konuştu.

Hemşehrimiz, Burdur ile hep yakından ilgilenen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşen Gürcan da konuşmasında; “Burdur’a her gelişimde gösterdiğiniz ilgi çok güzel oluyor. Çok teşekkür ediyorum. Demokrasinin cilveleri, güzellikleri vardır. O da özellikle yerel seçimlerde o yerin daha iyi olması adına ve kentimizin, bölgemizin gelişmesi adına yerel yö- netimlerin kendi iç gücü, Türkiye için çok büyük bir dinamik.

Burdur, Burdur’un çocukları olarak daha iyi günleri hak ettiğini düşünüyorum. Bir eğitim kenti olarak, bir kültür kenti olarak, bir Akdeniz Bölgesi, Göller Yöresi olarak çok daha güzel olacağına inanıyorum.

O yüzden bu seçimleri önemsiyorum. Bu seçimlerde Cumhur İttifakının Adayı Sayın Deniz Kurt’a hem destek vermek hem de Dünya Kadınlar Günü olması vesilesiyle programlar yaptık. Halkla temasa geçtik. Daha iyi olabileceği projeler üzerinde çalışma yaptık. Bu süreç bir müsabaka değil. Daha iyi olan kazansın anlamında değil.

Bu süreç geleceğimiz adına, çocuklarımız, torunlarımız adına daha iyi Burdur olması için el birliği, gönül birliği ile daha iyi nasıl çalışılacaksa o ekibe destek olma işi. Seçimler sonuçlansın tekrara geleceğim. Katılımlarınız için teşekkür ediyorum” dedi.

Gürcan, basın mensuplarının sorularını sohbet ortamında cevaplarken, program sonunda Kadınlar Günü dolayısıyla şehrimizdeki kadın gazetecilerle de hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Nanobilim ve Nanoteknoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nurettin Körözlü ile aynı bölümde Öğretim Üyesi ve 2018 TÜBA GEBİP Ödülü sahibi Doç. Dr. Ahmet Çiçek, akustik metamalzemeler ile ses odaklama alanında Türkiye ve dünyada bir ilk’e imza attı.

İki öğretim üyesi hem çok ince olan hem de standart akustik merceğe göre yüzde 75 oranında daha küçük yarıçapa sahip bu akustik merceğin tıp ve doğrultusal ses sistemleri gibi pek çok alanda kullanılabilecek bir ürün olduğunu ortaya koydu…

Kodlama : SadeMedia Interactive