Burdur’da Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamında okullara kütüphane kazandırılması için gerekli çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ile ülke genelinde başlatılan proje kapsamında Burdur ‘da tüm okullarda kütüphane oluşturulması hedefleniyor.
İl genelinde bütün okullara kütüphane kazandırılması için gerekli çalışmalar başlatılırken, kurulumu tamamlanan Yeşilova Anadolu İmam Hatip Lisesi kütüphanesinin açılışı da, Yeşilova Kaymakamı Muhammed Emin Tutal, İl Genel Meclis Başkanı Murat Akbıyık, İl Milli Eğitim Müdürü Erdem Kaya ve Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel tarafından gerçekleştirildi.

Proje kapsamında yapılan çalışmaları değerlendiren İl Milli Eğitim Müdürü Erdem Kaya, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan’ın himayelerinde Bakanlığımızın başlattığı bu proje, ilimizde ve okullarımızda büyük bir heyecan uyandırdı. Bizler de bu heyecan ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kütüphane eksiği bulunan okullarımızı belirleyerek, öğrencilerimizin kütüphanelerine kavuşması için gerekli çalışmaları hızlı bir şekilde başlattık. Ayrıca Burdur’ da il geneli sadece 8 okulumuzda kütüphane ihtiyacının olması, ilimizin eğitim şehri olduğunun en büyük göstergesi olmuştur. Planlamaya aldığımız kütüphaneleri çok kısa sürede tamamlayıp okullarımıza teslim ederek çocuklarımızın kullanımına sunacağız. Sadece kütüphanesiz okullarımıza kütüphane kazandırmakla kalmayıp, mevcut kütüphanelerimizi de fiziki anlamda iyileştirip, Müdürlüğümüzün yürüttüğü Kitap Dostu Burdur Projemiz ile kitap eksiği bulanan kütüphanelerimize kitap desteği sağlayacağız. Ayrıca bizlere ilham olan bu proje ile her okulumuzun öğretmenler odasına “Öğretmenler Odası Kitaplığı” kurmayı planlıyoruz. Bu projenin gerçekleştirilmesinde bizlere vizyon çizen başta Cumhurbaşkanımıza, Milli Eğitim Bakanımıza, Bakanlığımızın çok değerli yetkililerine, bu süreçte desteklerini bizlerden esirgemeyen Yeşilova Kaymakamlığına, hayırsever vatandaşlarımıza ve projeye gönül veren tüm okul yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.