GündemManşetBurdur da; GELECEĞE NEFES OLDU!

8 ay ago

Günlerdir yoğun ilgi gören, özellikle sosyal medyada geniş yankı bulanTarım ve Orman Bakanlığının öncülüğünde başlatılan “Geleceğe Nefes Ol” kampanyası kapsamında, dün Türkiye’nin 81 ilinde eş zamanlı gerçekleştirilen fidan dikme etkinliği düzenlendi.

Etkinlik kapsamında Burdur’da 213 bin fidan toprakla buluşturuldu.

Burdur’daki ağaç seferberliğine; Vali Hasan Şıldak, AK Parti Burdur milletvekilleri Bayram Özçelik, Yasin Uğur, Cumhuriyet Başsavcı Dr. Özkan Gürdoğan, İl Emni- yet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutanı Albay Orhan Kılıç, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Programda konuşan Vali Hasan Şıldak: “İlimiz de 14 yerde 213 bin fidanımız dikilecek. Amacımız yeni nesli çevre bilinciyle, ağaç sevgisiyle büyütmek. Milli Ağaçlandırma Günü’nde düzenlenen “11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” Programı kapsamında, Burdur’da 213 bin fidan toprakla buluşturuldu. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayeleriyle gerçekleştirilen organizasyonla dikilen fidanların ülkenin yeşilliğine yeşillik katacağını söyledi. Programın Burdur’da 14 mekânda yapıldığını dile getiren Vali Şıldak, “Bu organizasyonla Türkiye Guinness Dünya Rekorları’na geçecek bir uygulamaya imza atmış oluyor.” dedi.

Şıldak, Türkiye’nin eş zamanlı bu denli büyük bir organizasyonu gerçekleştirdiğinden dolayı güçlü bir ülke olduğuna işaret ederek şöyle konuştu: “Ülkemiz genelindeki 2023 lokasyonda gerçekleştirilen bu etkinlikte ilimiz de 14 yerde 213 bin fidanımız dikilecek.

Amacımız yeni nesli çevre bilinciyle, ağaç sevgisiyle büyütmek. Etkinliğimiz hayırlı olsun, hükümetimizin en güzel uygulamalarından biri olarak bütün topluma mesaj olsun. Bu mesaj dalga dalga yayılarak hepimizin bilincinde şuurunda ağaç, fidan sevgisi, onu sahiplenme duygusu olsun. Organizasyona sahiplenme modeli getirildi, bizim de ailecek 16 fidanımız oldu.”

Etkinlik öğrencilerin halk oyunları gösterisi ile devam etti, ardından protokol üyeleri, etkinliğe katılan vatandaşlar ve öğrenciler fidan dikim alanına geçerek fidanları toprakla buluşturdu.

Kodlama : SadeMedia Interactive