ManşetSiyasetBurdur CHP’de KURULTAY HAREKETLİLİĞİ

2 sene ago

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) bu hafta sonu 3-4 Şubat 2018 tarihilre öncesinde yapacağı büyük Kurultay öncesinde CHP Burdur İl Örgütü’nde de hareketlilik başladı. 2017’nin sonunda 30 Ocak tarihinde gerçekleşen il kongresinde göreve gelen Osman Gök başkanılğındaki il yönetimi ve Burdur’dan Kurultay’da oy kullanacak olan delegeler, Genel Başkanlık seçimi öncesinde nabız yokluyor.

Geçtiğimiz Cumartesi günü Cumhuriyet Halk Partisi Burdur İl Örgütü’nce Kurultay Öncesi Değerlendirme toplantısı yapıldı.Burdur Belediyesi Konferans ve Sergi Salonu’ndaki toplantıya; CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İl Başkanı Osman Gök, Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Gül Oğuzkan, İlçe başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclisi Üyeleri ile partililer katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Osman Gök; Partimizin organlarını yenileme sürecin Kasım ayında İlçe Başkanlığı seçimleri ile başlayarak, İl Başkanlığı seçimi ve nihayet 36’ıncı Kurultay ile sona erecek” dedi.

Gök; “Partimiz 3-4 Şubat’ta yapılacak olan seçimlerle kendisini 2019 daki yerel ve genel seçimlere hazır hale getirecektir. Her zamankinden daha çok birlikteliğe, dayanışmaya, birbirimize inanmaya, güvenmeye sevgi ve saygıya ihtiyacımız var. AKP iktidarı korku imparatorluğunu kurarak, bizleri, halkı sindirmeye çalışıyor. Ancak oyunun sonuna geldiler” diye konuştu.

Toplantı daha sonra basına kapalı şekilde devam etti.

Burdur’da siyasi kulislere yansıyan bilgilere göre, CHP’nin yeni yönetiminin mevcut Genel Merkezi ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme eğilimi taşıdığı iddia ediliyor.

Kodlama : SadeMedia Interactive