Burdur CHP İl Başkanı İzzet Akbulut dün Hastane yer teslimi yapılıyorken CHP Milletvekili Mehmet Göker ve Burdur Belediye Başkan’ı Ali Orkun Ercengiz’e haber verilmemesine sert çıktı.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı İzzet Akbulut, “Hastane yer teslimi yapılıyorken ilin seçilmiş  Milletvekili Mehmet Göker’e ve yine seçilmiş  Belediye Başkanı  Ali Orkun Ercengiz’ e haber  verilmemesi  siyasi nezaketsizliktir.” dedi.

İzzet Akbulut’un yaptığı açıklama şöyle; “Kıymetli Burdur kamuoyu; Hastane yer teslimi yapılıyorken ilin seçilmiş  Milletvekili Mehmet Göker’e ve yine seçilmiş  Belediye Başkanı  Ali Orkun Ercengiz’ e haber  verilmemesi  siyasi nezaketsizliktir. İlimizin mülki amiri konumunda olan, tüm siyasi partilere eşit mesafede olması  gereken çok saygıdeğer  sayın VALİMİZ yanına  AKP il başkanını, AKP vekillerini, AKP li İl Genel Meclisi Başkanını, Merkez ilçe başkanını ve AKP yöneticilerini alıyor ama ilin diğer milletvekiline ve ilin seçilmiş Belediye Başkanına haber vermeye veya  davet etmeye gereksinim duymuyor. Bu olayın sebebinin Milletvekilimiz ve Belediye Başkanımızın partimizden seçilmiş olmaları herkesin malumudur. Şimdi her zor dönemde halkın karşısına çıkıp birlik ve beraberlik naraları atanlara sormak istiyorum. Birlik ve beraberlik anlayışınızı tüm ilimizi ilgilendiren konularda bizler niye görmüyoruz? Bu yapılacak olan hastane için harcanacak parada CUMHURİYET HALK PARTİSİ’ ne gönül vermiş, oy vermiş vatandaşların vergileri yok mudur da temsilcilerini, seçilmişlerini yok saymaktasınız.

Yakın zamanda 100.yılına ulaşacağımız TÜRKİYE CUMHURİYETİ birçok iktidarlar görmüş hiçbir dönem böylesine vatandaşlarını kutuplaştıran, kendi görüşlerinden olmayanları dışlayan PARTİ DEVLETİ kurma çabası içinde olan bir hükümet görmemiştir. Böylesi bir ortama zemin hazırlayan sayın vali ve AKP yöneticileri şunu unutmamalıdır ki bu ülkede yapılan tüm yatırımlar hiçbir iktidar yetkilisinin kendi parasıyla değil 83 Milyon Nüfusuyla tüm halkın verdiği vergilerle karşılanmaktadır.”