GündemManşetSağlıkBurdur Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Veli Soy’dan açıklama: “VATANDAŞLARIMIZ, GÖNÜL RAHATLIĞIYLA DÜKKANLARIMIZA GELEBİLİR”

5 ay ago

Burdur şehir merkezinde geçtiğimiz Cumartesi günü COVİD-19 testinde genç bir kızın pozitif vaka çıkması, bu kişinin bir kuaför işletmesiyle ilişkilendirilmesi, sosyal medyadaki yorumlar üzerine, Burdur Berber ve Kuaförler Odası Başkanı Veli Soy yazılı bir açıklama yaptı. Cumartesi günü yaşananlardan sonra Burdur merkezdeki berber ve kuaför esnafının zor durumda kaldığını, Burdur’da vatandaşların berber ve kuaförlere gitmeye, endişeyle baktığını belirten Soy, Burdur’daki tüm berber ve kuaför işletmelerinde korona vakalarına karşı gerekli bütün tedbirlerin alındığını vurguladı.  Başkan Veli Soy,  “vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla dükkanlarımıza gelebilir.” dedi.

Burdur Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Veli Soy’un yapmış olduğu açıklama şöyle:

“Bilindiği  üzere Covid-19 virüs belası tüm dünyayı sarmış vaziyette . Burdur ilimizde de İçişleri Bakanlığının talimatıyla birçok esnafımız ve meslek kuruluşlarımız dükkanlarını kapatmak zorunda kalmıştır. Bu meslek kuruluşlarından bir tanesi de bizim de içinde bulunduğumuz berberler, kuaförler ve güzellik merkezleridir. 21.03.2020 tarihinde İçişleri Bakanlığımızın talimatıyla kapatılıp 11.05.2020 tarihinde içişleri bakanlığımızın talimatıyla dükkanlarımızın açılmasına karar verilmiştir. Dükkanlarımız açılmadan 1 gün öncesinde 10.05.2020 tarihinde odamıza kayıtlı olan tüm dükkanlarımız Burdur Belediyesi tarafından  dezenfekte edilmiştir ve valiliğin talimatıyla dükkan sahipleri ve yanında çalışan personellere  işe başlamadan önce Covid-19 testi yaptırılmıştır.

Burdur genelinde 600 civarında meslektaşım Covid-19  testi yaptırmıştır . Bu testler sonucunda Burdur merkezde  Covid-19 vakasına rastlanmamıştır.Yeni işe başlayacak personellerin  Valiliğin kesin talimatıyla Covid-19 testi yaptırması öngörülmüştür .Yeni işe başlayacak olan iki kızımızın yaptırdığı test sonucunda  bir tanesinin test sonucu pozitif çıkmış olup kızımızın da durumunun yapılan tetkitler sonucunda iyi olduğunun haberini almış bulunmaktayım.

Bu süreçte durumu an ve an  takip edip gereken tüm tedbirleri alan sayın valimize ,sağlık müdürümüze ve tüm sağlık çalışanlarımıza odam ve üyelerim adına teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımız üzerinde öyle bir algı oluştu ki tüm berberler, kuaförler ve güzellik merkezlerimizde insanlar bu virüs bulunuyormuş gibi düşünüyorlar. Bilinmesini isterim ki şuan en güvenilir hizmet veren meslek dallarından biriyiz.

Dükkanlarımızın gerekli denetimleri belli aralıklarla yapılıp, dükkanlarımızda dezenfekte, tek kullanımlık havlu, tek kullanımlık penavar ve maske takılarak hizmet verilmektedir. İş yerlerimiz fazlasıyla hijyenik ve temiz olup halkımıza hizmete açıktır. Vatandaşlarımızın bilmesini isterim ki gönül rahatlığıyla dükkanlarımızdan hizmet alabilirler. Bu virüsün yeri yurdu yok eğer insanlar dikkatli davranmazsa bu virüsle gerek çarşıda gerekse başka mekanlarda karşılaşabilirler. Esnaf olarak bizlerde gerekli tedbirleri almalıyız vatandaşlarımızda gerekli dikkati göstermeli diye düşünüyorum.”

Kodlama : SadeMedia Interactive