EkonomiGündemManşetBurdur Belediyesi’nin 2015 yılı bütçesi 75 milyon TL

6 sene ago

Burdur Belediyesi Meclisi toplantısında, Burdur Belediyesi Performansı ve 2015 yılı bütçesini görüştü.

Burdur Belediye Meclisi Üyeleri, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Başkanlığında, Meclis toplantı Salonunda toplandı.  Burdur Belediyesi 2015 yılı Bütçesi daha önce Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülerek meclis üyelerinin bilgisine  sunuldu.  Komisyon Başkanı  Şengül Tekin, 2015 mali yılı hazırlık bütçesinin Plan ve Bütçe Komisyonu raporunu okudu. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, belirlenen Burdur Belediyesi 2015 yılı bütçesini oylamaya sunmadan önce Meclis üyelerinin görüşlerini açıklamasını istedi.

Burdur Belediyesi Meclisi Ak Parti Gurubu adına konuşan Volkan Mengi, Ak parti hükümeti olarak büyüyen ve gelişen Burdur için yatırımların ve çalışmaların devam etmekte olduğunu dile getirerek, bu yatırımların ve çalışmaların sekteye uğramaması için görüşülen Burdur Belediyesi Bütçesinin de öneminin büyük olduğunu aktardı. Mengi, “Bütçe bir yiğidin yoğurt yiyişidir. Bu yoğurt yiyişin en sonunda millet tarafından beğenilip beğenilmediği 2019 yılında görülecek. Biz gerekli uyarılarımızı yapıyoruz. Örneğin yatırımlarda hala, seçim vaadlerini göremiyoruz. Bunu milletimizde görecektir” dedi.

Mengi’inin konuşmasını bitirdikten sonra CHP Gurubu Meclis Üyesi Burhan Cahit Karakurt ise Meclis Üyesi Mengi’ye cevaben, 2019 yılına kadar söz verilen projeleri hayata geçireceklerini söyledi.

Başkan Ercengiz’de Mengi’ye cevap verdi. “2 milyon 10 bin liralık faiz giderimiz var. bu faiz gideri, bundan önceki 10 yıllık Burdur Belediyesinin borçlanması ile ilgili olduğunu hatırlatırım. Benim elimi daraltan ve gayrimenkul satışına zorlayan ve bu projeleri hayata geçirebilmek için ekonomik kaynak arayışına zorlayan geçmiş dönemdeki 10 yıllık sorumsuz borçlanmadır” dedi.

Daha sonra Başkan Ercengiz, 75 milyon lira olarak önerilen Burdur Belediyesinin 2015 yılı bütçesini oylamaya sundu. Oylamada CHP Gurubu evet, Ak Parti ve MHP gurubu çekimser oy kullandı. CHP’lilerin kabul oyu ile Burdur Belediyesi 2015 yılı bütçesi 75 milyon lira olarak meclisten geçti.

Kodlama : SadeMedia Interactive