Akdeniz Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen 7. Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması’nda Burdur Belediyesinin “Gümüşün (Ali Beyin) Değirmeni” ödüle layık görüldü.

Burdur Belediyesi, üyesi olduğu Akdeniz Belediyeler Birliği’nin geleneksel olarak düzenlediği 7. Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması’na katıldı.

Akdeniz Belediyeler Birliği’nin 7’ncisini düzenlediği yarışmada 5 kategoride, 23 farklı belediye tarafından hazırlanan 54 proje yarıştı. Üst yapı çalışmaları kategorisinde Restorasyon ve yeniden işlevlendirme projesi kapsamında “Gümüşün (Ali Beyin) Değirmeni” ödüle layık görüldü. 

Burdur Belediyesi ödülünü Antalya Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde düzenlenen törende aldı. Burdur Belediyesi’nin ödülünü Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Meclis Üyesi Atam Gülcü’ye verdi.

Alınan ödülle ilgili açıklama yapan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz “Akdeniz Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Belediyecilik Proje yarışmasında bir projemizin daha ödül almış olmasından onur duyuyoruz. Bu ödül tüm emekçilerimiz ve Burdur halkınındır hayırlı olsun.” dedi.