GenelBurdur Belediyesi’nden ZAFER Şöleni

3 sene ago

Burdur Belediyesi ‘30 Ağustos Zafer Bayramı, Büyük Taarruz’un 94. yıldönümü’ kutlama etkinlikleri çerçevesinde 30 Ağustos 2016 Salı akşamı meşaleli yürüyüş ve Mehmet Erdem konseri düzenlendi.

Köprübaşı mevkii’nden başlayarak Şeker Meydanında son bulan meşaleli yürüyüşe Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve binlerce Burdurlu meşaleler ile katıldı. Yürüyüşe motor ve bisiklet ekipleri de katılarak renkli görüntüler oluşturdular. Burdur’da Zafer gecesine konser alanında Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengizin nikâhlarını kıydığı gençler damgasını vurdu.

Belediye Başkanı Ercengiz konuşmasında; “Bize değer veren Burdur halkıyla yine bir konserde birlikteyiz. Sizlere teşekkür ediyorum.15 Temmuz’dan bu tarafa daha fazla beraber olmamız gereken daha çok omuz omuza olmamız gereken ve vatanını sevenler ile sevmeyenlerin ayrıldığı bir dönemdeyiz. Bugün eğer burada Türkiye Cumhuriyetinin geleceği için kol kola giremiyorsak Ulu Önder Atatürkün neredeyse bir asır önce söylediği o dahili ve harici düşmanların maalesef esiri olacağız. Kol kola gireceğiz. Bugün siyasi olarak ayrışacağımız gün değil. Bugün ulus olarak yurttaş olarak hep beraber olmamız gerektiği çok özel günlerden geçiyoruz. Biz vatanımızı seviyoruz. Gidecek başka hiçbir yerimiz yok. Bizim bizden başka dostumuz yok. Bizim milletimizi sevmekten, vatanımızı sevmekten ve asla tartışmayacağımız Atatürk’ü sevmekten başka yolumuz yok. Biz size söz verdik gece gündüz çalışacağız. Biz size söz verdik. Burdur’u yaşanabilir bir kent yapacağız. Siz bizim arkamızda olduğunuz sürece biz bu sözleri yerine getirmeden buradan gitmeyeceğiz. Burdur Belediyesi sürprizlerine devam ediyor. Bugün genç bir çiftimiz evliliğe karar verdiler. Nikâhlarını kıymamı istediler. Ama dedim ki; ‘ben bugün yurttaşlarımızla birlikte bu alandayım, Zafer bayramını kutlayacağız gelin nikâhınızı bu alanda kıyalım’ dedim. Onlar da geldiler sizlerin şahitliği ile genç çiftimizin nikâhlarını kıyacağız” dedi.

Genç çift Melike Serdaroğlu ve Samet Akçay’ın nikâhlarını Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz sahnede, konsere katılan binlerde Burdurlunun şahitliğinde kıydı. Böylelikle bir ilk’e daha imza atana Belediye Başkanı Ercengiz genç çifte evlilikleri konusunda nasihatlarda bulunarak onlarla selfie (özçekim) yapmayı da unutmadı.

Nikah töreninin ardından ünlü pop sanatçısı Mehmet Erdem sahne alarak konser boyunca Burdur halkını seslendirdiği birbirinden güzel parçalarla coşturdu. Konser sonunda Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz sanatçıya anmalık ve çiçek sunarak teşekkür etti.

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive