ManşetSporBurdur Belediyesi’nden yeni ‘spor yatırımı’ (ŞİRİNEVLER’E SPOR OKULU)

1 sene ago

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in Burdur’da yaşayan gençlerin sporla iç içe büyümelerini desteklemek amacıyla imza attığı dev proje geçtiğimiz Pazar günü MAKÜ Merkez Kampüs Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Başkan Ercengiz’in girişimleri ve ByS Event ve Beyaz Gölge Spor Okulları’nın işbirliği ile MAKÜ Merkez Kampüs Spor Salonu’nda, 6-18 yaş grubu 1.000 çocuğun sportif performans ve yetenek testleri yapılarak, fiziksel, zihinsel, beslenme durumları, bilimsel ölçüm teknik ve test protokolleriyle tespit edilerek, yetenek havuzu oluşturulup, gelişimlerinin takibini ve eğitimlerinin sağlanması planlanlanan projede; eski milli basketbolcu efsane Pivot Tamer Oyguç, yine eski milli basketbolcu ve Beyaz Gölge Spor Okulu kurucusu Burçin Badem, Fanatik Gazetesi Spor Yazarı Gökhan German ve Basketbol Yazarı Gökhan Türe’nin katılımıyla da bir panel düzenlendi.

Düzenlenen etkinlikte konuşma yapan Başkan Ercengiz, kentte göreve geldikleri günden bu yana önce sporun bağlayıcı, birleştirici ve bir araya getiren getiren gücünü Burdur halkı’na göstermek için bu işin duayenlerini Burdur’a davet ettiklerini belirterek, “birtakım etkinlikler düzenleyerek, çocuklarımızın sporla geleceğe hazırlandığı, iyi bir eğitim ve doğru kişilerle gençlerimizin iyi bir sporcu olarak gelişebilmesine yol açmak istedik. Bugün burada bir çok alanda testten geçireceğimiz çocuklarımızı ve gerçekten yeteneği olan ve önü açılması gereken ne kadar çocuğumuz varsa, biz onların elinden tutmak isti- yoruz. Çünkü bizlerin görevi bu. Bugün kötü alışkanlıklar dediğimiz bazı bağımlılıkların başlangıç yaşının neredeyse tek haneli rakamlara düştüğü günümüz Türkiye’sinde, çocuklarımızı bu alışkanlıklardan yalnızca ve yalnızca sosyal aktivitelerle ve sporun içerisinde bulundurarak kurtarabiliriz.” dedi.

6 MART 2020’DE AÇILIŞINI YAPMAYI PLANLIYORUZ

Teknolojinin de çocuklar için zararlı bir bağımlılık olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Ercengiz, “Maalesef sporu bile artık o tabletlerin üzerinde yaptıklarını zannediyorlar. Ama sağlam kafa sağlam vücutta bulunur ilkesiyle biz çocuklarımızı sporun içerisinde olmasını istiyoruz. Bir projemiz var, bu projede Burdur Kent Merkezi’nde yeteriz olan spor alanlarının, en azından Belediye eliyle bir noktada çoğaltılabilmesi adına Şirinevler Mahallemizde Spor Salonu projemizi tamamladık. İnşallah seçilmemiz halinde, bu projeyi 2020 yılı içerisinde 6 Mart 2020’de Atatürk’ün Burdur’a gelişinin yıl dönümünde spor salonumuzu açmayı planlıyoruz. Bu Salon Burdur’umuzda bir çok sporun aynı anda yapılabildiği, en çok sporcumuzun ağırlanabildiği ve spor okullarının da içerisinde olduğu, çocuklarımızın da gönül rahatlığıyla antrenörler eşliğinde spor yapabildiği güzel bir salon olacak. Belediyecilik yalnızca bina yapmak değildir. Hayatın içerisinde canlı, cansız ne varsa tamamının sorumluluğunun üzerimizde ol- duğunu düşünmek ve hesap etmek zorundayız. Yetenekli gençlerimizin, çocuklarımızın başaracağına inanıyorum. Ve onları bazı deneyimlerle bu- luşturmak üzere, işinde başarılı önemli isimlerle buluşturuyoruz. Biz de gençlerimize söz veriyoruz. Yetenekli çocuklarımız için elimizden geleni yapmaya gücümüz yettiği sürece, görevde kaldığımız sürece devam edeceğiz. Siz değerli anne babalar ve özellikle genç- lerimiz burada olduğunuz için tekrar teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive