EkonomiManşetBurdur Belediyesi’nden yeni sosyal proje; “ASKIDA SEBZE ve MEYVE UYGULAMASI”

5 ay ago

Sosyal çalışmalara ağırlık veren, şehrimizde sosyal belediyecilik uygulamalarının içeriğini, kapsamını genişletme çabası içerisinde olan Burdur Belediyesi, “askıda sebze ve meyve uygulaması” başlattı.

Son günlerin en güncel ekonomi konusu, artan sebze ve meyve fiyatları karşısında, Burdur Belediyesi askıda meyve ve sebze uygulaması başlattı.

Uzay Çatı altında Halk Pazarının çıkış nok- tasına yapılan çadır içe- risine askılar konularak hayırsever vatandaşların pazardan aldığı meyve sebzeler asılıyor ve ihtiyaç sahipleri kimse görmeden, deşifre olmada çadır içerisine girerek ihtiyacı olan sebze ve meyveyi alıp çıkıyor…

Belediye’nin bu yeni uygulamasını yakından takip eden gazetemiz muhabiri Filiz Eryılmaz, pazar yerindeki askıda sebze ve meyve projesini yerinde inceledi.

Başkan Ercengiz proje hakkında konuştu

İlk olarak bu hafta Salı Pazarı’nda başlayan uygulama hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz “artan sebze meyve fiyatları neticesinde gördüğünüz üzere tanzim satışla ilgili kampanya başlatıldı. Tabi bizim derdimiz esnafla vatandaşı karşı karşıya getiren uygulamalar yerine, yine yardımlaşmayı, imeceyi ve yine hayatın içerisinde vatandaşımızın birbirine destek olabildiği projeleri ortaya koymaktı. Bugün burada Burdur Belediyesi olarak askıda meyve ve sebze uy- gulamasını başlattık.

Görevli arkadaşlarımızdan aldığım bilgiye göre; Salı Pazarı’nda başlattığımız uygulamaya vatandaşımız ilgi gösteriyor. Hem katkıda bulunuyor, hem de o askıdaki meyve sebze projesinden yararlanıyorlar. Biz Türk toplumu olarak yardımlaşmayı seviyoruz. Yeter ki bu organizasyonlar doğru yapılsın, doğru amaca hizmet etsin. İlerleyen günlerde bu projeye daha fazla ilgi gösterileceğini düşünüyorum ve vatandaşlarımızın destek vereceklerini umut ediyorum. Çünkü biz birbirimize destek olarak zorlukların üstesinden geleceğiz. Burdur’umuza hayırlı olsun.” diye konuştu.

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive