KültürManşetBURDUR BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK KÜLTÜR HİZMETİ (Kapalı Duraklara Kitaplık)

2 sene ago

‘Sosyal Belediyecilik’ uygulamalarını yaygınlaştırmaya, çeşitlendirmeye çalışan Burdur Belediyesi, örnek bir kültür hizmet başlattı.Burdur Belediyesi’nce şehrimizdeki kapalı duraklarda vatandaşların kitap okumaları için kitaplık kuruldu.

Burdur Belediyesi örnek bir çalışmaya imza atarak kent merkezinde kitap okuma alışkanlığını artırmak amacıyla şehiriçi otobüs duraklarında kitaplık kurdu.  Kitaplık içine çeşitli kitaplar ile Burdur’a ait dergiler konuldu.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, toplumsal ve kültürel bir projeye imza attıkları için çok mutlu olduklarını ifade ederek, “halkımızın ayağına kitabı getiriyoruz, otobüs duraklarına kitaplık projesiyle okuyucuya ulaşmak ve şehrimizde okuma oranlarını arttırmak istiyoruz” dedi.

Başkan Ercengiz; “Evlerimizde okuyup, saklamayı düşünmediğimiz kitaplar varsa ya da bu projeye destek olmak isteyen vatandaşlarımız duraklarda oluşturulan kitaplıklara kitaplarını bağışlayabilirler” çağrısında bulundu.

Projeye sosyal medyada yoğun ilgi

Burdur Belediyesi’nin kapalı duraklarda başlattığı kitaplık uygulaması sosyal medyada da büyük ilgi uyandırdı. Burdur Belediyesinin en başarılı olduğu alanlardan birisi olan sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında yürüttüğü projeler, Burdur halkının yanı sıra birçok farklı il’deki vatandaşlardan da ilgi görüyor. Burdur’da göreve geldiği ilk günlerde kapalı durak uygulamasını devreye sokan Belediye Başkanı Ercengiz, aradan geçen süreçte bu projeyi sosyal eklentilerle destekliyor.

Başkan Ercengiz’in sosyal medya hesaplarında; “Yurttaşımız okusun okuma alışkanlığını yitirmesin diye klimalı kapalı duraklarımıza kitaplıklarımızı koyduk. Kitapları ödünç alabilirsiniz ama yerine geri getirmek koşuluyla.Hatta yasaklı olmayan kitapları da halkımızla paylaşabilirsiniz. Güle güle kullanılması dileğiyle…” notuyla paylaştığı projeye sosyal medya ortamında facebook, twitter ve instagram kullanıcıları yoğun ilgi gösterdi. Duraklardaki kitaplık fotoğraglarını ekleyen kullanıcılar Başkan Ercengiz’e teşekkür ederek, projeye desteklerini dile getirdiler.

Kodlama : SadeMedia Interactive