Burdur Belediyesi yaygınlaştırmaya çalıştığı “sosyal belediyecilik” uygulamalarında, eğitime, öğrencilere ayrı, özel bir önem veriyor. Burdur Belediyesi 20 Haziran Cumartesi günü LGS’ye (Liselere Geçiş Sınavı)  girecek öğrencilere 1000 adet sınav seti hediye edecek.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in talimatı ile 20 Haziran Cumartesi günü LGS’ye girecek 1000 öğrenciye, sınav seti hediye ediyor.  Sınava gelen öğrencilere okul önünde dağıtılacak olan 1000 adet sınav setinin içeriğinde ise bir adet maske, bir adet dezenfektan, iki adet kurşun kalem, silgi ve kalem traş bulunuyor.

LGS’ye girecek öğrencilere dağıtılacak olan sınav seti ile ilgili 18 Haziran günü İstasyon Park’ta düzenlediği basın toplantısında, sınav seti hakkında da  açıklama yapan Başkan Ercengiz, “Biz vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda hizmetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın bu süreçte ekonomik anlamada ne kadar zorluk çektiğinin farkındayız. Her vatandaşımızın çocuğunun aynı şartlarda olmadığının da farkındayız. Sınav günü sınav heyecanı, maskesini unutabilir, dezenfektanı olmayabilir, belki de kalemi olmayabilir. İhtimalleri düşünerek çocuklarımızın stresli, ailelerin heyecanlı oldukları günde ufakta olsa destek vermek istedik. Sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum”” diye konuştu.