BölgeKültürManşetBurdur Belediyesi, yağlı güreş kültürüne katkı sağlıyor

1 sene ago

2018 Yılı 657. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin başpehlivanı Orhan Okulu Burdur’a gelerek Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i ziyaret etti.

Ata sporlarımızdan yağlı güreş geleneğini yaşatmak isteyen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 17 Ağustos’ta ikincisi düzenlenecek olan Burdur Yağlı Güreşleri için Başpehlivanları davet etti.

Başkan Ercengiz’in davetini kabul eden 2018’in Kırkpınar Başpehlivanı Orhan Okulu Burdur’a gelerek Başkan Ercengiz’i ziyaret etti.

Davetini kabul ederek kendisini ziyarete gelen Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin başpehlivanı Orhan Okulu’ ya memnuniyetini dile getiren Başkan Ercengiz, “Yağlı Güreşin Türk’ün gücünü ortaya çıkaran bir spor olması nedeniyle ata sporumuza sahip çıkmak istiyoruz. Bu yıl 17 Ağustosta 2.sini düzenleyeceğimiz Burdur Yağlı Güreşleri’ne 2018’in Kırkpınar başpehlivanı Orhan Okulu kardeşimizi de davet ettik. Bugün ziyaretime gelerek, davetimizi kabul eden Orhan Okulu kardeşimiz ve diğer Baş ile büyük bir yağlı güreş organizasyonuna imza atacağız. Alanında oldukça söz sahibi ve adından çok sıkça söz ettiren pehlivanlarımız, Burdur çayırında Burdur Yağlı Güreşleri’nde güreşecekler ve iyi bir organizasyon olacağını düşünüyorum. Buna halkımızın da sahip çıkacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive