ManşetSiyasetBurdur Belediyesi personeline seslenen Başkan Ercengiz: “HEP BİRLİKTE ÇALIŞTIK”

10 ay ago

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, geçtiğimiz Perşembe günü Burdur Belediyesi hizmet binası avlusu’nda düzenlenen kahvaltıda Belediye personeli ile bir araya geldi.

Başkan Ercengiz, düzenlenen kahvaltı da konuşma yaparak, Belediye personellerine vatandaşa verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür ederek; “geride kalan 5 yıl içersinde bence bize birilerinin karne verdiği gibi değil, vatandaşın bize sokakta söylediği gibi elimizdeki imkanları zorlayarak ve hatta üstüne çıkarak, Burdur Belediyesi’nin kaynakları ve yeteneklerinin üzerinde bir çalışmayı hep birlikte sürdürdük. Ben bu gayretten dolayı öncelikle sizlere teşekkür etmek istiyorum. Görevde bizden önce olan arkadaşlarımız, bizimle birlikte başlayan, bizden sonra göreve başlayan bir çok arkadaşımızla, sizlerle birlikte 60 aydır bu kente devamlılığı olan bir kurum içersinde görev yapmaya gayret ettik.Tabi vatandaşımızın Belediyeden beklentisi çok fazla.

Biz de vatandaşımızın derdine dermen olabilmek için, vatandaşımızın sorunlarını çözebilmek için hep birlikte çalıştık ve gayret ettik. Tabi ki biz burada temsil makamındayız, kurumun başındaki kimseyiz. Olumlu olumsuz her türlü şeyden biz sorumluyuz. Öncelikle kurumumuzdaki kardeşlik ve aile bağlarını oluşturmak için gayret ettik. Çünkü biz, eğer kardeş olamazsa aile olamazsak biz birbirimizin açığını gideremezsek bu kurumun düzgün ve düzenli çalışma şansı olamaz. O yüzden ben hep şunu istedim sizden, sadece mesai dahilinde değil, mesai bitiminde de bir takım şeyleri birlikte yaşamak ve paylaşmak sadece belirlenen gün hafta veya bizlerin sizleri davet ettiği zamanlarda değil, hep birlikte her alanda olabilmeyi daha fazla isterim.” şeklinde konuştu.

BU ÜLKENİN EN BÜYÜK BEKA SORUNU ÜRETİMDEN UZAKLAŞMIŞ OLMASI

“Ülkenin bugünkü durumunun, 1980 yıllarda kendi kendine yete- bilen 7. ülke olmamızla kıyaslandığında, Türkiye’nin en büyük beka sorununun üretimden uzaklaşmış olmasından kaynaklandığına” vurgu yapan Başkan Ercengiz, Bizler, bu anlamda kendi adımıza iyi şeyler yaptığımıza inanıyorum. Bir hizmet kampüsü içersinde yapılan gerek güneş panelleri, gerek katı atık bertaraf tesisinden elde edeceğimiz enerji üretimiyle hem kentimize, hem de ülkeye katkı sağlamayı amaçladık. Bunlar bizim vizyonumuz, bizim belediyeciliğe, doğaya bakışımız.” ifadelerini kullandı.

KURUM BAŞKANI SIFATIYLA SOKAK SATAŞMALARINA CEVAP VERİP KURUM KİMLİĞİNİ KÜÇÜLTMEK İSTEMİYORUM

Seçim süreci boyunca, sosyal medya üzerinden şahsına ve gerçekleştirdiği başarılı hizmetlere yönelik karalama çalışmalarıyla seçim çalışmalarını sürdüren Cumhur ittifakının çirkinleştiği hiçbir söyleme cevap vermeyeceğini ifade eden Belediye Başkanı Ercengiz, “Biz kavga eden taraf olmayacağımıza dair en başından karar aldık. Benim ne kadar hazır-cevap olduğumu hepiniz biliyorsunuz. Hiçbir lafın altında kalmam. Bu seçim süresince kazanmak için kavga edip halkın huzurunu, kentin huzurunu bozmaya hiç niyetim yok. Vatandaşı ilgilendirmeyen, şahsıma yönelik hiçbir karalamayı da cevaplamadığım için susturduk, korkuttuk gibi söylemler duyuyorum. Böyle bir şey yok. Bu yerel seçim 31 Mart’tan sonra hayatın içinde, şurada bir cenaze olduğunda aynı saflarda olacağız. Düğünde karşılıklı oynayacağız, mevlitte yan yana el açacağız, ya da asker uğurlamaya gideceğiz. Hiçbir şey olmasa sokakta yine karşılaşacağız. Kem söz sahibine aittir. Biz bize yakışanı hele hele kurum başkanı sıfatıyla sokakta gezen bir insan olarak, sokak sataşmalarına yanıt verip de vatandaşımızın gözünde bu kurumun kimliğini de küçültmek istemiyoruz.” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive